Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Emocijas pie Brīvības pieminekļa

Latvijas hokeja izlase izbauda lidojumu virs Brīvības pieminekļa

Rihards Bukarts hokejistu goda lokā virs Brīvības pieminekļa: galvenais bija apvienot Latvijas tautu

Iespēja atceļā no pasaules čempionāta lidmašīnā apmest goda apli ap Brīvības pieminekli aizkustināja Latvijas izlases hokejistus, ļaujot bronzas medaļniekiem sajust īpašu saikni ar tautiešiem, kas viņus no sirds atbalstīja katrā spēlē no sākuma svilpes līdz beigu sirēnai.

Iespēja komandai pārlidot 500 metru augstumā virs Brīvības pieminekļa ir absolūti neticama pieredze, kas ļauj vēlreiz sajust absolūtu vienotību ar tautu, Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" teica valstsvienības uzbrucējs Rihards Bukarts. Hokejisti zemajā lidojumā pār Rīgu redzēja ne tikai Brīvības pieminekli, bet arī cilvēkus, kas tobrīd jau pulcējās viņus sagaidīt un sveikt.

"Es domāju, ka mūsu galvenais uzdevums bija apvienot Latvijas tautu. Man liekas, tik vienota Latvijas tauta nav bijusi – es nebaidos no šiem vārdiem – kopš 1991. gada, kad bija Latvijas atjaunošanas notikumi," teica Bukarts. "Latvija bija ļoti vienota. Mēs kopā to visu izdarījām un panācām. Tas ir mūsu lielākais ieguldījums un panākums. Es domāju, ka [Latvijas Hokeja federācijas] priekšnieki piekritīs. Galvenais, ka mēs esam vienoti un esam visi kopā."

Bukarts uzsvēra, ka bez Latvijas fanu atbalsta un sniegtās iedvesmas valstsvienība diez vai pasaules čempionātā būtu aizsniegusies līdz medaļām. 

"Tas nav tikai spēlētāju, treneru un vadības nopelns. Visa Latvijas tauta bija ar mums kopā, un tāpēc mēs to izdarījām. Un šī zelta medaļa... šī zelta medaļa ir bronza, bet, ticiet man, ne par vienu nerunā tik daudz kā par Latviju," uzsvēra Bukarts. "Kanādas uzvaru [finālā] neviens pat nezina. Visi zina Latvijas bronzu – tā ir zelta vērtē Latvijas tautai."

KONTEKSTS:

Latvijas hokeja valstsvienība svētdien, 28. maijā, Somijas pilsētā Tamperē spēlē par 3. vietu pieveica ASV un pasaules čempionātā izcīnīja bronzas medaļas.

Pirmdien, 29. maijā, Latvijas hokeja valstsvienība atgriezās mājās no pasaules čempionāta. Lai svinētu hokejistu panākumu, valstī izsludināto svētku dienu tūkstošiem cilvēku pavadīja pie Brīvības pieminekļa, kur valstsvienību sagaidīja un godināja īpašā pasākumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
ASV
ASV
20
Zviedrija
Zviedrija
18
Somija
Somija
16
Vācija
Vācija
12
Dānija
Dānija
8
Francija
Francija
4
Austrija
Austrija
3
Ungārija
Ungārija
3
B grupa Punkti
Šveice
Šveice
19
Kanāda
Kanāda
15
Latvija
Latvija
13
Čehija
Čehija
13
Slovākija
Slovākija
11
Kazahstāna
Kazahstāna
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Slovēnija
Slovēnija
0

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti