Panorāma

Valsts prezidenta amatā ievēlēts Edgars Rinkēvičs

Panorāma

Panorāma

Hokeja skola gatavojas audzēkņu pieplūdumam

Mazie hokejisti apbrīno pasaules čempionāta medaļu, viņu skolā gaida audzēkņu pieplūdumu

Pēc Latvijas izlases izcilā sniegumu pasaules čempionātā valdība ceturtdien plāno lemt par 250 000 eiro piešķiršanu bērnu un jauniešu hokeja atbalstam. Taču trešdien sezonā pēdējo ledus treniņu hokeja skolā "Rīga" aizvadīja mazie hokejisti – viņi nodarbībās ir vajadzīgi visi, pat ja tikai viens no daudziem desmitiem kļūs par izlases spēlētāju, pastāstīja bērnu treneris Gints Bisenieks.

Kurš izaugs par izcilu hokejistu, ne vienmēr var redzēt jau uzreiz, uzsvēra treneris. Cik daudz izlases hokejistu izaudzinājis treneris Bisenieks, uzreiz pat nevar saskaitīt – trenera amatā viņš aizvada jau 42. gadu.

Septiņgadīgajiem un astoņgadīgajiem audzēkņiem treneris šodien pirmo reizi ļāva izbaudīt īstas pasaules čempionātā iegūtas bronzas medaļas svaru. Mazie hokejisti apbrīno godalgu un sapņo, ka paši reiz pie tādas varētu tikt.

Savu medaļu trenerim aizdevis izlases aizsargs Ralfs Freibergs. Tiesa,

treneris atzīst, ka pirms trim gadiem jau bija atmetis cerību no Latvijas izlases sagaidīt šāda mēroga panākumus.

Viņš gan nenoliedz, ka panākumā ir ieguldījis arī savu darbu.

"Es domāju, ka tā uzvara bija pelnīta. Bet, nu godīgi, es vairs negaidīju," atzina Bisenieks. "Man likās, ka tas nekad vairs nenotiks."

Runājot par izlases, toskait paša audzēkņu, lielo sasniegumu, trenerim joprojām kaklā ir kamols. Viņš atzīst – hokejs ir dzīvesveids, un pēdējos 20 vai 30 gadus viss turas uz vecākiem.

Jāiegulda milzum daudz laika un arī daudz naudas. Cik daudz, paši vecāki vairās nosaukt.

Vien atzīst, ka nereti bērnu hokeja dēļ nākas ko ziedot. Darja audzina divus topošos hokejistus, un viņa neslēpj, ka vienmēr no kaut kā ir jāatsakās.

"No kādiem ģimenes braucieniem kādreiz," sacīja Darja Uspenska. "Visgrūtāk ir apvienot savu darbu ar [bērnu] vešanu. Hokeja skolai "Rīga" treniņi ir pa dienu. Līdz ar to tas ir vēl viens darbs."

"Sports nav viegls. Katru dienu ir treniņi," piebilda cita hokejista mamma Ksenija Širinova.

Mazo hokejistu mammas stāsta, ka trīs reizes nedēļā bērniem ir treniņi uz ledus. Daudzi bērni vēl papildus slido, peld, dejo tautas dejas vai trenējas kādā citā sporta veidā. No sporta ir brīva labi ja viena diena nedēļā, bet nedēļas nogales tiek atvēlētas turnīriem.

Kamēr bērni labprāt sporto, vecāki ir gatavi viņus atbalstīt, un šī Latvijas izlases uzvara daudziem devusi papildu stimulu trenēties.

Pat tad, ja izlasē nokļūs tikai retais.

"Visi tie, kas neizaug [līdz izlasei], viņi arī tajā treniņprocesā ir vajadzīgi. [Ja] būs tikai tie četri, viņi nevar trenēties, pārējie viņiem palīdz augt," paskaidroja treneris Bisenieks. "Tie pārējie, ja neizaug par hokejistiem, kļūst par normāliem sabiedrības locekļiem un kārtīgiem vīriem."

Treneris jau rēķinās, ka topošo hokejistu skaits varētu pieaugt. Cik daudzi pieteiksies treniņiem, būs redzams vasaras beigās. 

KONTEKSTS:

Latvijas hokeja valstsvienība svētdien, 28. maijā, Somijas pilsētā Tamperē spēlē par 3. vietu pieveica ASV un pasaules čempionātā izcīnīja bronzas medaļas.

Pirmdien, 29. maijā, Latvijas hokeja valstsvienība atgriezās mājās no pasaules čempionāta. Lai svinētu hokejistu panākumu, valstī izsludināto svētku dienu tūkstošiem cilvēku pavadīja pie Brīvības pieminekļa, kur valstsvienību sagaidīja un godināja īpašā pasākumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti