Tamperes arēnas šova meistars: mēs mīlam latviešu hokeja fanus

Par to, lai Tamperes arēnā Latvijas hokejisti justos kā mājās, rūpējās ne tikai Latvijas atbalstītāji, arī arēnas darbinieki fanoja par Latviju. Un Jona Hārala, kura amata nosaukums ir "šova meistars", arēnā atskaņoja latviešu dziesmas, cik bieži vien iespējams.

Lai kāds pretinieks būtu arēnā un vienalga kāds rezultāts – Tamperē varēja dzirdēt tikai Latvijas atbalstītājus, un arī mūzikas pauzēs skanēja rūpīgi izvēlētas dziesmas Latvijas atbalstam.

Par dziesmu izlasi un to, ko rāda uz arēnas lielā ekrāna, ir atbildīgs soms, kuram sirdī Latvija. Viņš Latvijas atbalstītājus apbrīno jau no bērna kājas.

"Es atceros čempionātu bērnībā, kurš notika Somijā, un es skatījos uz Latvijas faniem. Nodomāju – ak mans dievs. Kā viņi to var izdarīt?" atcerējās Jona Hārala.

"Mēs, somi, esam diezgan klusi un ļoti kautrīgi. Bet mēs varam redzēt, ka netālu dzīvo šādi atbalstītāji. Tāpēc mēs atbalstām Latvijas atbalstītājus. Pirmajos divos periodos skanēja latviešu mūzika. Un, kad bija kāds brīdis, kad var nespēlēt mūziku – mēs to izmantojām un neko neatskaņojām. Lai fanu bungas rīb, mēs būsim klusi, lai fanu balsis skan," stāstīja Jona Hārala.

Ko atskaņot Latvijas atbalstam, viņš jautāja gan tviterī, gan arī Latvijas Televīzijas sporta žurnālistam Lotāram Zariņam. Arī Latvijas spēļu meistars palīdzēja, viņu aicināja braukt uz Tamperi un vadīt šovu.

"Man mīļš kolēģis Mārcis, kurš šo darbu dara Latvijā… Es viņam prasīju, lai brauc uz Somiju un sēž manā krēslā. Teicu, ka tagad tas ir viņa galds. Viņš atbildēja, ka viņam jālido uz ASV uz Floridas "Panthers" spēles organizēšanu, kur jāpalīdz ar NHL fināla plānošanu. Iedomājieties to sajūtu, kas ir viņa prātā – Latvijas vasara un NHL fināls. Mārci, ja šo skaties, es ceru, ka tu baudi, mēs baudām, un ir gods veidot šovu jums," sacīja Jona Hārala.

Un šovs latviešiem bija fantastisks. Uz lielā ekrāna pretinieku atbalstītāji parādījās reti. Uz ekrāniem parādījās pat divu latviešu solījums pavadīt dzīvi laulībā.

"Šī ir tā sajūta, kas bija 1992. gadā, kad mēs tikām finālā Prāgā. Bija līdzīgas jūtas, kad mūsu mazā valsts tika pusfinālā un finālā. Tas bija pirms 30 gadiem, kad bijām tādā pašā situācijā kā jūs tagad. Mēs jūtam jūsu mīlestību pret savu valsti un degsmi par savu valsti. Tas ir fantastiski," atzina Hārala.

"Tas ir bijis mans sapnis vadīt spēli šādiem skatītājiem. Šis ir kaut kas neticams. Es mīlu jūsu fanus," viņš piebilda.

Pēc Latvijas uzvaras un bronzas medaļas iegūšanas LTV satika šova meistaru vēlreiz, un viņš ar asarām acīs sacīja, ka šī bijusi viņa karjerā vislabākā un emocionālākā darba diena.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
ASV
ASV
20
Zviedrija
Zviedrija
18
Somija
Somija
16
Vācija
Vācija
12
Dānija
Dānija
8
Francija
Francija
4
Austrija
Austrija
3
Ungārija
Ungārija
3
B grupa Punkti
Šveice
Šveice
19
Kanāda
Kanāda
15
Latvija
Latvija
13
Čehija
Čehija
13
Slovākija
Slovākija
11
Kazahstāna
Kazahstāna
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Slovēnija
Slovēnija
0

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti