Panorāma

Hokejista Dzierkala ģimene: galvenais – nečīkstēt!

Panorāma

Maskava piedzīvo dronu uzbrukumus

Hokejista Artūra Šilova vecvecāki ar asarām acīs vēro izlases sagaidīšanu

Hokeja vārtsarga Šilova vecvecāki ar asarām acīs vēro izlases sagaidīšanu

Latvijas vīriešu hokeja izlases vārtsarga Artūra Šilova, kurš atzīts par pasaules čempionāta vērtīgāko spēlētāju un labāko vārtsargu, vecvecāki ar asarām acīs skatījušies, kā izlasi šodien sagaida Latvijā, bet spēles tiešraides viņi skatīties nav spējuši. Baidījās, ka sirds neizturēs.

Pēc desmit gadu pārtraukuma Irina un Aleksandrs Šilovi šodien atkal ir Ventspils ledus hallē. Šī vieta ir labi pazīstama, jo vecākais no pieciem mazbērniem, Artūrs Šilovs ik dienas te vests uz treniņiem, bieži vien divas reizes dienā. Trenēties hokejā viņš sāka vēl bērnudarzā, četru gadu vecumā.

Irina un Aleksandrs kopā ir jau 44 gadus. Artura Šilova vecmāmiņa ir izdarījusi lielāko darbu "dzelzs vārtsarga" sagatavošanai lielajam sportam. Kamēr dēls un vedekla studēja, viņa mazdēlu no rītiem veda uz Ventspils ledus halli, bet pēcpusdienās uz "sauso" treniņu.

"Es ar viņu esmu bijusi visur, kur tikai nebijām! Visas nometnes, visas spēles, visur viņam braucu līdzi. Viņš sākumā bija uzbrucējs, tad radās problēmas, un nolēmām pamēģināt par vārtsargu. Ļoti maz puišu ir vārtsargi. Un viņam labi aizgāja. Viņš savu komandu ir glābis vienmēr," teic vecmāmiņa Irina Šilova. Vecmāmiņa ļoti pārdzīvo par savu mazdēlu: "Man aiz sienas skaļi kliedz jauns līdzjutēju pāris, vīrs blakus kliedz. Es nevaru kliegt, man sirds netur. Gadi jau vairs neļauj. Es tik ļoti pārdzīvoju. Man labāk patīk atkārtojumi. Tad visu mierīgi var noskatīties."

Vectētiņš Aleksandrs Šilovs, atceroties Artūra hokeja iesācēja gaitas, dalās atmiņās: "Mēs nekad viņu nerājām par kļūdām. Ja kaut ko nav izdarījis vai ir zaudējis, vai slikti nospēlēja. Padomā tik, šodien zaudēji, bet rīt uzvarēsi! Es domāju, ka tā mums izdevās noturēt viņa vēlmi spēlēt. Lai nesalūst. Reizēm ir tā: ja spēcīgs spiediens no vecākiem, tad bērnam rodas jautājums: kāpēc man to vajag!?"

Artūrs bērnībā nodarbojās ne tikai ar hokeju. Bija arī dejas un angļu valoda. Nācās visu savienot ar mācībām. Vecmāmiņa, rādot vecākā mazdēla fotogrāfijas, atzīstas, ka ļoti priecājas, ka Artūrs ir vārtsargs. Tad seju nosedz ķivere un viņš nesaņem sitienus pa seju, skaidro mīlošie vecvecāki. Šodien Šilovi noskatījušies arī televīzijas tiešraidi ar mazdēla sagaidīšanu Rīgā un priecāsies viņu satikt drīz Ventspilī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
ASV
ASV
20
Zviedrija
Zviedrija
18
Somija
Somija
16
Vācija
Vācija
12
Dānija
Dānija
8
Francija
Francija
4
Austrija
Austrija
3
Ungārija
Ungārija
3
B grupa Punkti
Šveice
Šveice
19
Kanāda
Kanāda
15
Latvija
Latvija
13
Čehija
Čehija
13
Slovākija
Slovākija
11
Kazahstāna
Kazahstāna
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Slovēnija
Slovēnija
0

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti