Tamperes hokeja ainiņas: Biļešu andeles, suvenīri ar atlaidēm un latviešu jūra

Kopš Somijas valstsvienība izstājās no cīņas par pasaules čempionāta medaļām, svētku sajūta Tamperē bija mazinājusies, bet nu atbraukušie latvieši ir atkal pārvērtuši Somijas hokeja galvaspilsētu tusiņa vietā.

Precīzi pateikt, cik tūkstoši Latvijas hokeja līdzjutēju ir ieradušies Tamperē, ir grūti, un, visticamāk, svētdien bronzas finālā skaits būs vēl lielāks, jo vēl joprojām ceļā ir simtiem latviešu. Uz Tamperi dodas arī tie, kuri iepriekš par hokeju nekad nebija interesējušies...

Par to, ka Tampere jau bija atmetusi cerības uz svētkiem, liecināja arī hokeja suvenīru izpārdošanas. Talismanu tagad var nopirkt par 25 eiro, oriģinālās ripas – par 15 eiro, un arī citi suvenīri nu kļuvuši lētāki.
 

Tamperē fanu zonā, kas krietni iepaliek no tās, kas bija redzama Rīgā pie arēnas, pulcējas līdzjutēji – daži aizķērušies zviedri, somi un pa kādam šveicietim, kuram jau iepriekš bija nopirktas biļetes uz cīņām par medaļām. Un, protams, arī latvieši, bet viņu mērķis fanu zonā drīzāk ir atrast kādu, kurš būtu gatavs šķirties par smiekla naudiņu no biļetēm. Tā

daudziem sestdien izdevās tikt pie pusfināla biļetēm vai nu par brīvu, vai par 50 eiro, kamēr citi maksāja simtu un vairāk.

Oficiāli pirmās kategorijas biļete uz šo spēli ar Latvijas Hokeja federācijas izsludināto 20% atlaidi bija nepilni 220 eiro.

Somu, kuri ir gatavi pārdot vai atdot savas biļetes par lētākām cenām, nav maz. Tiesa gan, andele nedrīkst notikt atklāti – policisti un apsargi to kontrolē. Tomēr šeit nemana ierastos spekulantus, kuri nodarbojas ar biļešu tirdzniecību, un tiešām paši somi mēģina atsist kaut nelielu naudiņu, lai samazinātu savus izdevumus par iztērētajām biļetēm.
 

Pēc tam, kad tapa skaidrs, ka Latvijas izlasei jāturpina cīņa bronzas finālā, pie arēnas līdzjutējus jau sagaidīja virkne somu, kuri mēģināja notirgot savas bronzas fināla spēles biļetes. Piemēram, par 1. kategorijas biļeti, turklāt nevis mājās izdrukātu lapu, bet tiešām īstu biļeti, prasīja 100 eiro. Oficiālajā tirdzniecībā, protams, daudz dārgāk.

Starp citu, Tamperē nav tādas sistēmas, kāda bija Rīgā, ka biļešu īpašnieki tika pie aprocītēm, kas tiešām atviegloja ieiešanu arēnā. Tamperē jāuzrāda biļetes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
ASV
ASV
20
Zviedrija
Zviedrija
18
Somija
Somija
16
Vācija
Vācija
12
Dānija
Dānija
8
Francija
Francija
4
Austrija
Austrija
3
Ungārija
Ungārija
3
B grupa Punkti
Šveice
Šveice
19
Kanāda
Kanāda
15
Latvija
Latvija
13
Čehija
Čehija
13
Slovākija
Slovākija
11
Kazahstāna
Kazahstāna
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Slovēnija
Slovēnija
0

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti