«Hokejs mums ir valsts svētki». Rēzekniešus priecē kopīga Latvijas izlases spēles skatīšanās

Rēzeknes hokeja līdzjutējiem un pilsētas viesiem sestdien, 27. maijā, bija unikāla iespēja atbalstīt Latvijas hokeja izlasi pasaules čempionāta pusfināla spēlē ar Kanādu, vērojot to uz lielā ekrāna Latgales vēstniecības GORS iekšpagalmā. Kaut arī latvieši piekāpās Kanādas izlasei, līdzjutēji un kvēlākie fani pauda lepnumu par hokejistu cīņu, skaisto spēli un līdzšinējiem sasniegumiem.

Pie lielā ekrāna līdzās Rēzeknes iedzīvotājiem bija sapulcējušies arī hokeja līdzjutēji no apkaimes pilsētām. Starp skatītājiem bija kā mazāki fani, tā arī tie, kam hokejs sirdī jau padsmit gadu garumā. Klātesošajiem līdzi bija ne tikai pozitīvas domas un cerības par uzvaru, bet arī atribūtika – krekli, karogi, cepures. 

Latgales vēstniecības GORS vadītāja Diāna Zirniņa pastāstīja, ka

ideja par hokeja tiešraidi uz lielā ekrāna radusies pēc īpašās Latvijas izlases spēles 25. maijā, kad ceturtdaļfinālā tika pieveikti zviedri.

"Gribējās, lai arī pie mums kaut kas tāds būtu. Tad mēs saņēmām zvanu no pilsētas domes ar lūgumu, vai mēs varētu izveidot lielo kopskatīšanos, tā kā mums ir ekrāns," teica Zirniņa. "Mēs esam absolūti patrioti, esam ļoti priecīgi par mūsējo rezultātiem un esam ierīkojuši šo zonu, neskatoties uz to, ka mums šovakar paralēli uzreiz pēc spēles sāksies viens cits īpašs notikums – muzikālā izrāde "Visi putni skaiti dzied". Domāju, ka šis ir lielisks notikums un Latvijai liels sasniegums. Visi ir ļoti priecīgi un lepni: gan cilvēki, kas strādā dažādās jomās, gan mēs, kultūras ļaudis, kas šodien pilnīgi ir atdevušies sportam." 

Arī vēstniecības GORS pārstāve Daira Lāce teica, ka tika gaidīta uzvara, jo tieši šajā dienā arī koncertzālei tiek svinēta desmit gadu jubileja.  

"Šodien GORA dzimšanas dienas koncertam likām internetā, ka mēs gaidām rezultātu 10:1, jo "Desmit kā viens" ar ļoti pozitīvām un satraucošām sajūtām. Manuprāt, ļoti laba, cilvēkus vienojoša un fanus saliedējoša ideja. Iespēja Rēzeknē visiem kopā tikties un baudīt emocijas," atzina GORS pārstāve.

Hokeja atbalstītājs Mairis ar draugiem Denisu un Maksimu Rēzeknē ieradās no Preiļu novada Galēniem. Viņš atzina, ka izjūt satraukumu par gaidāmo spēli. 

Kopīga Latvijas un Kanādas hokeja spēles skatīšanās Rēzeknē
Kopīga Latvijas un Kanādas hokeja spēles skatīšanās Rēzeknē

"Es jau draugam teicu, ka man pat stress jau sācies. Šoreiz sajūtas 50 uz 50. Mūsējie var gan vinnēt, gan zaudēt. Protams, ceram uz to labāko, lai Latvija uzvar. Domāju, ka cīņa būs spraiga," spēles sākumā teica Mairis.

Kopīga Latvijas un Kanādas hokeja spēles skatīšanās Rēzeknē
Kopīga Latvijas un Kanādas hokeja spēles skatīšanās Rēzeknē

Arī līdzjutēja Daina pirms spēles bija uztraukusies. "Sajūtas tādas – ticība un cerība mirst pēdējā. Es ceru, ka nākamajā čempionātā šeit [Rēzeknē] rādīs visas spēles," atzina Daina.

Kopīga Latvijas un Kanādas hokeja spēles skatīšanās Rēzeknē
Kopīga Latvijas un Kanādas hokeja spēles skatīšanās Rēzeknē

Līdzjutējs Artūrs speciāli mēroja ceļu no Kārsavas uz Rēzekni, lai baudītu nozīmīgo spēli svaigā gaisā kuplā fanu skaitā.

"Ja nebūtu Rēzeknē, būtu braucis uz Daugavpili vai pat uz Rīgu. Noteikti brauktu kaut kur skatīties, jo esam tikuši tik tālu, ka to vairs nevar vienkārši skatīties mājās,"

uzskata kārsavietis Artūrs. "Rēzeknē šādu pasākumu varēja rīkot uz katru spēli, jo visiem jau nav iespēju noskatīties, piemēram, kādam varbūt nav televīzijas. Turklāt balstīt barā ir pavisam citādāk, nekā sēdēt mājās. Barā ir labāk, jautrāk."

Hokeja atbalstītāja Laura pēc spēles pirmās trešdaļas pauda, ka latviešu hokejisti spēlē jūtami ieliek spēku.

Kopīga Latvijas un Kanādas hokeja spēles skatīšanās Rēzeknē
Kopīga Latvijas un Kanādas hokeja spēles skatīšanās Rēzeknē

"Var just, ka viņiem ir sava stratēģija un to, kā jau iepriekšējās spēlēs, ka viņi ir īsta komanda. Viņi pieņem pareizos lēmumus spēlē," pauda Laura. "Viņi spēlē ar emocijām, tāpēc arī mēs visi šeit esam uz emocijām. Šodien ir diezgan satraucoši, jo ir ļoti svarīga spēle. Lai vai kura vieta mums būtu, Latvijas komanda jau ir augstu novērtēta un tikusi tik tālu." 

Turklāt Laura atzīst, ka hokejs ir viņas aizraušanās jau no bērnības.

"Turnīri, mači, spēles, ko skatījos kopā ar tēti un visu ģimeni. Tā ir kā ģimenes tradīcija. Tāpēc tagad tu vēl vairāk saproti, kas notiek. Interesantāk skatīties," stāstīja Laura.

Spēles gaitā publika izteikti jūsmoja par katru iemesto ripu, turot īkšķus par labvēlīgu turpinājumu, taču pēdējā trešdaļā klātesošos pārņēma jūtama spriedze un uztraukums.

Kaut arī spēlē netika sasniegta kārotā uzvara, daļu hokeja līdzjutēju pārņēma dalītas jūtas – vienlaikus skumjas par zaudējumu un prieks par līdzšinējiem sasniegumiem, turpretim citi atbalstītāji bija izteikti lepni spraigo cīņu. 

Kopīga Latvijas un Kanādas hokeja spēles skatīšanās Rēzeknē
Kopīga Latvijas un Kanādas hokeja spēles skatīšanās Rēzeknē

"Spēle bija fantastiska! Es vispār nekad iepriekš nebiju skatījusies hokeju un sekojusi tam līdzi. Pēc šīs dienas es būšu fans! Spēles beigas lika justies tā nedaudz bēdīgi, jo varēja just, ka visa publika, kas bija sanākuši šeit, palika tādi sāpināti, " sajūtās dalās Līga no Rēzeknes.

"Esmu lepna par mūsu Latvijas hokejistiem un par šodienas spēli pret Kanādu. Lieliskas emocijas un prieks, ka Rēzeknē ir tik daudz foršu cilvēku, kuri atnāca un atbalstīja mūsējos tik svarīgā spēlē. Cerēsim, ka noslēdzošā spēlē veiksme būs mūsu labā, " uzsvēra Līgas draudzene Iluta.
 
Īsteno vienotību starp latviešu hokeja atbalstītājiem izcēla Žanete, kura ikdienā dzīvo Rīgā, bet pati ir no Rēzeknes.

Kopīga Latvijas un Kanādas hokeja spēles skatīšanās Rēzeknē
Kopīga Latvijas un Kanādas hokeja spēles skatīšanās Rēzeknē

"Viennozīmīgi Latvijas puiši ir zvēri! Viņi cīnās! Jā, Kanāda ir jaudīga, bet mēs darījām visu, ko varējām. Tās emocijas nevar izteikt. Esmu bijusi vairākās spēlēs un tas, ko es redzu, ir vienotība starp latviešiem," uzsvēra Žanete. "Tas arī dod mums to spēku. Mēs, fani, dzenam mūsējos uz priekšu. Tās sajūtas, ko tu pats radi, esot šeit, to nevar izteikt vārdos. Es domāju, ka mēs noteikti dabūsim bronzu. Mēs bez medaļām no Tamperes nebraucam mājās (smejas). Esmu pārliecināta, ka tā būs, jo tas, ko viņi rāda un tas, kā mēs viņus atbalstām – to nevar noslēpt. Tā ir Latvija – spēks un vienotība."
 
Raksturojot šodienas atbalstītāju pulku Rēzeknē, Žanete saka:

"Ja sākumā cilvēki bija tādi kūtri un nevarēja atraisīties, tad beigās mēs visi bijām kopā.

Un tas ir fantastiski! Rēzekne neizcēlās ar to, ka nav pieeja publiskā skatīšanās, jo visur ir fanu zonas, fanu ekrāni. Rēzekne ir viena no tām pilsētām, kas šo visu atbalsta."

Pēc spēles emocijās dalījās arī Ervīns, kurš ir aktīvi apmeklējis arī citas iepriekšējās Latvijas hokeja izlases spēles "Arēnā Rīga".

"Godīgi, man ir tāds lepnums par Latvijas izlasi, ka viņi tā cīnījās pret Kanādu. Pirmajā spēlē, kur mēs zaudējām 0:6 – tā bija pirmā spēle un nevarēja īpaši izjust tās emocijas. Šodien tas, ko mēs, fani, parādījām paši sev un Latvijai – tas ir liels lepnums par Latviju,  tās ir neizsakāmas emocijas. Rītdien mēs cīnīsimies par bronzu. Tā arī noteikti būs emocionāla spēle. Sarūgtinājums šodien bija, kad ielaidām trešos vārtus. Bet tāpat mēs esam izdarījuši tik daudz un visu to, ko spējām. Šoreiz nevajag bēdāties par Latvijas izlases zaudējumu. Tā bija laba spēle, tas nav kā zaudējums." 

Kopīga Latvijas un Kanādas hokeja spēles skatīšanās Rēzeknē
Kopīga Latvijas un Kanādas hokeja spēles skatīšanās Rēzeknē

Spēles translāciju Rēzeknē Ervīns apmeklēja kopā ar visu ģimeni, kas izbaudīja spēli un, neskatoties uz zaudējumu, viņus visus pārņem pozitīvas emocijas. Viņu vidū ir arī Ervīna māsa Inta, kura seko līdzi hokejam jau 18 gadus.

"Pirmo reizi šo gadu laikā man ir lepnums par šādu spēli. Man nav nekādas nožēlas, ka šodien mēs zaudējām, tādēļ ka tā bija skaista spēle. Tas jau ir mūsu sasniegums un mūsu uzvara," teica Inta. "Tālāk novēlu puišiem daudz spēka un veselības, jo daudz veselības esam zaudējuši šajās spēlēs. Es domāju, ka šodien bija mūsu maksimums – mēs izdarījām visu, ko varējām."

Inta ir ļoti pateicīga, ka šodien Rēzeknē tika piedāvāta tik unikāla iespēja, ko iedzīvotāji bija vēlējušies jau sen.

"Paldies, ka šoreiz tas tika panākts un notika, jo iepriekš nekas tamlīdzīgs nebija. Tā tiešām ceļas mūsu visu lepnums. Hokejs mums ir valsts svētki. Tas tiešām ir ļoti nozīmīgs pasākums mums visiem. Gribētos arī iepriekšējās spēles skatīties tā, bet nebija tātad iespējas," sacīja hokeja fane Inta. 

Arī Latvijas hokeja izlases vēsturisko cīņu par bronzu pret ASV būs iespējams noskatīties 28. maijā plkst. 15.20 GORS Lielajā zālē. Tāpat spēli kopīgi iespējams skatīties arī Daugavpilī Vienības laukumā.

Pirmajās divās pasaules čempionāta spēlēs Latvijas hokeja izlase piedzīvoja zaudējumus pret Kanādu un Slovākiju. Pēc tam sekoja uzvaru sērija pār Čehijas, Norvēģijas, Slovēnijas, Kazahstānas, Šveices un Zviedrijas izlasēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
ASV
ASV
20
Zviedrija
Zviedrija
18
Somija
Somija
16
Vācija
Vācija
12
Dānija
Dānija
8
Francija
Francija
4
Austrija
Austrija
3
Ungārija
Ungārija
3
B grupa Punkti
Šveice
Šveice
19
Kanāda
Kanāda
15
Latvija
Latvija
13
Čehija
Čehija
13
Slovākija
Slovākija
11
Kazahstāna
Kazahstāna
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Slovēnija
Slovēnija
0

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti