Latvijas hokejisti piekāpjas Kanādai, pasaules čempionātā pretendēs uz bronzu. Svarīgākie notikumi

Latvijas hokeja valstsvienība sestdien ar 2:4 zaudēja Kanādai un pasaules čempionāta noslēgumā cīnīsies par 3. vietu, tiekoties ar ASV izlasi. Latvieši pirmoreiz spēlēja pusfinālā un izrādīja asu konkurenci pasaulē titulētākajiem pretiniekiem.

Vārtus Latvijai guva Dans Ločmelis un Rūdolfs Balcers, bet valstsvienībā par labāko mačā atzina Uvi Balinski.

Kanādas izlase svaru kausus savā labā nosvēra pēdējā trešdaļā, gūstot trīs vārtus, tostarp pēdējo ripu raidot tukšos vārtos pēdējā minūtē.

Dans Ločmelis atklāj rezultātu

Latviju pirmajā trešdaļā vadībā izvirzīja Ločmelis, izmanīgi nospēlējot vārtu priekšā.

Kanādieši panāk 1:1

Tuvojoties otrās trešdaļas beigām, Kanādas izlase revanšējās, Semjuelam Bleisam trāpot vārtu augšējā stūrī.

Rūdolfs Balcers atgūst vadību Latvijai

Latvieši gan ātri atguva vadību - Balcers individuāli ieslidoja zonā un pārspēja vārtsargu ar metienu no distances.

Kanāda otro reizi izlīdzina rezultātu

Kanādai labvēlīgs bija trešā perioda sākums, kad Džeks Kvinns no negatīva leņķa trāpīja pa ķiveri vārtsargam Artūram Šilovam un ripa iekrita vārtos.

Adams Fantili gūst Kanādai uzvaras vārtus

Savukārt uzvaru kanādiešiem ar trešo vārtu guvumu nodrošināja Adams Fantili, apliecinot individuāli spožu meistarību.

Ripa ielido tukšos Latvijas vārtos

Pēdējās cerības atspēlēties Latvijai izdzēsa ripas trāpījums tukšos vārtos.

Sešās spēlēs pēc kārtas iepriekš uzvarējusī Latvijas izlase līdz pusfinālam aizkļuva pirmoreiz, savukārt Kanādas hokejisti pēdējos septiņos pasaules čempionātos tikai vienreiz palika bez medaļām un sešreiz spēlēja finālā. Pērn kanādieši titula mačā zaudēja Somijai, kam šoreiz revanšējās ceturtdaļfinālā.

Latvijas un Kanādas izlases jau tikās grupas turnīrā Rīgā, kur kļavlapas zemes hokejisti bija pārāki ar 6:0.

Otrā pusfinālā vēlāk sestdien Vācijas izlase pagarinājumā ar 4:3 pārspēja ASV valstsvienību.

Vācieši pirmajā trešdaļā atspēlēja divu vārtu deficītu un ar trešo vārtu guvumu izglābās pamatlaika beigās, bet pagarinājuma 8. minūtē uzvaru nodrošināja Frederiks Tifelss.

ASV un Vācijas spēles epizodes

Pusfinālu uzvarētāji svētdien čempionāta noslēgumā cīnīsies par zeltu, bet zaudējušās komandas cīņā par 3. vietu noteiks bronzas medaļu ieguvējus.

Latvijas izlase pēc neveiksmēm grupas turnīra startā pret Kanādu un Slovākiju uzvarēja visās nākamajās spēlēs grupā pret Čehiju, Norvēģiju, Slovēniju, Kazahstānu, Šveici, kā arī ceturtdaļfinālā pārspēja Zviedriju.

Balsojuma par Latvijas izlasē labāko hokejistu pusfināla spēlē pret Kanādu rezultāti