Zviedri sakauti, Latvijas hokejisti pirmoreiz sasniedz pasaules čempionāta pusfinālu. Spilgtākie mirkļi

Latvijas hokeja valstsvienība ceturtdien Rīgā ar 3:1 uzvarēja Zviedrijas izlasi un pirmo reizi pasaules čempionātā sasniedza pusfinālu. Cīņā par vietu finālā Latvijas izlase sestdien Tamperē tiksies ar Kanādu.

Vārtus Latvijai guva debitants Dans Ločmelis, Miks Indrašis un Jānis Jaks, bet uzvarētāju sastāvā par labāko spēlētāju atzina Rihardu Bukartu.

Latvijas hokejisti izšķirošo pārsvaru nodrošināja pēdējā trešdaļā, iemetot divus vārtus.

Dans Ločmelis atklāj rezultātu

Rezultātu pirmās trešdaļas vidū atklāja Ločmelis, izmanīgi tiekot pie ripas vārtu priekšā.

Timotejs Liljegrens otrajā periodā atjaunoja neizšķirtu, taču Latvijas izlase apliecināja, ka ir ne tikai meistarīgi hokejisti, bet arī nesalaužami cīnītāji.

Miks Indrašis atjauno Latvijai vienu vārtu pārsvaru

Indrašis pēdējā trešdaļā atkal izvirzīja Latviju vadībā, ātrā uzbrukumā netraucēts raidot ripu Larsa Juhansona vārtos.

Jānis Jaks gūst trešos vārtus

Drošāku latviešu uzvaru sešas minūtes pirms mača beigām vērsa Jaks, kura mesto ripu Juhansons nesavaldīja un pats iebīdīja vārtos.

Zviedrijas izlase ir Latvijas hokejistiem biežākais pretinieks pasaules čempionātos, abām komandām iepriekš tiekoties 17 reizes. Nevienā no šīm cīņām Latvijai nebija izdevies tikt pie uzvaras pamatlaikā.

Pirmajā ceturtdaļfinālā Rīgā vācieši pārspēja par zelta medaļām sapņojušo Šveici (3:1), savukārt Tamperē pusfinālā iekļuva ASV hokejisti ar uzvaru pār Čehiju (3:0).

Kanādas un Somijas spēles epizodes

Dienas noslēgumā mājinieki somi piekāpās Kanādas izlasei (1:4).

Pusfinālu pārus noteiks pēc četru spēcīgāko komandu vietas grupu turnīra rangā, tādēļ jau bija skaidrs, ka amerikāņu nākamie pretinieki būs Vācijas hokejisti.

Pirmo reizi pasaules čempionātos elites līmenī Latvijas izlase ir izcīnījusi jau sešas uzvaras pēc kārtas – pēc neveiksmēm turnīra startā pret Kanādu un Slovākiju latvieši uzvarēja visās nākamajās spēlēs grupā pret Čehiju, Norvēģiju, Slovēniju, Kazahstānu, Šveici un nu ceturtdaļfinālā arī Zviedriju.

Pasaules čempionāts risinās Rīgā un Somijas pilsētā Tamperē, kur sestdien, 27. maijā, notiks pusfināli un dienu vēlāk finālos kļūs zināmi medaļu ieguvēji. Latvijas izlases spēle pret Kanādu sāksies plkst. 14.20.