ASV USA
Lielbritānija
Lielbritānija GBR
Kanāda CAN

ASV hokejisti pirmie tiek pasaules čempionāta pusfinālā, Vācija aizsūta mājās šveiciešus

ASV un Vācijas izlases ceturtdien izcīnīja uzvaras pasaules hokeja čempionāta ceturtdaļfinālā un nedēļas nogalē turpinās cīņu par medaļām. Abas komandas pusfinālā tiksies savstarpējā spēlē.

Rīgā pirmajā ceturtdaļfinālā vācieši ar 3:1 bija pārāki par Šveices izlasi, kas priekšsacīkšu grupā zaudēja tikai Latvijai.

Vācijas izlasi pirmajā trešdaļā ar uzmetienu pa vārtiem vadībā izvirzīja Maksimilians Kastners, savukārt dueļa favorītiem šveiciešiem otrā perioda sākumā Jonass Zīgentālers atjaunoja neizšķirtu. Tomēr līdz pārtraukumam divu vārtu pārsvaru 3:1 nodrošināja Vācijas izlase – ar teicamu māņu kustību un metienu no zonas vidus izcēlās Jons Peterka, bet Niko Šturms noslēdza izrāvienu divatā pret vienu aizsargu, Vācijai spēlējot mazākumā.

Šveices un Vācijas spēles epizodes

Pēdējā trešdaļā šveicieši daudz uzbruka, tomēr ne tik jaudīgi, lai pastāvīgi apdraudētu pretinieku vārtus, turklāt Vācijas spēlētāji droši darbojās aizsardzībā.

Tikmēr Tamperē amerikāņi ar 3:0 pārspēja Čehijas izlasi.

ASV un Čehijas spēles epizodes

Amerikāņi pa vieniem vārtiem guva katrā trešdaļā – sekmīgi bija Mets Koronato, Niks Perbikss un Katers Gotjē. Keisijs Desmits ASV vārtos atvairīja visus 15 čehu metienus, savukārt ASV izlase pa vārtiem meta 34 reizes.

Vēlāk ceturtdien Rīgā mājinieki Latvijas hokejisti spēlēs pret zviedriem, savukārt Tamperē sekos Kanādas un Somijas mačs.

Pusfinālu pārus noteiks pēc četru spēcīgāko komandu vietas grupu turnīra rangā. Tādējādi ir skaidrs, ka ASV un Vācijas izlases pusfinālā tiksies savstarpējā duelī. Amerikāņi grupu turnīru noslēdza spēcīgākās komandas godā, savukārt vācieši bija rangā astotā no ceturtdaļfinālā tikušajām komandām.

Somijas pilsētā Tamperē sestdien, 27. maijā, notiks pusfināli un svētdien finālspēlēs kļūs zināmi medaļu ieguvēji.