«Šis ir sapnis!» Latvijas hokeja izlases atbalstītāji jūsmo par uzvaru pār Šveici

Latvijas hokeja izlase otrdien, 23. maijā, izcīnīja vietu pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā, pārspējot Šveices hokejistus. Saucieni un dziesmas dārdēja gan "Arēnā Rīga", gan ārpus tās – biļetes uz spēli bija izpārdotas, bet ārpusē spēli vēroja vairāki tūkstoši līdzjutēju. Mazākie līdzjutēji lūdza vecākiem sev iekniebt, jo šķitis, ka uzvara ir sapnis.

Pilnas tribīnes un teritorija ap arēnu – tāda aina pavērās otrdienas vakarā. Arī pārgurušie spēlētāji, kuri metās ceļā katrai Šveices raidītai ripai sacīja, ka atmosfēra bija fantastiska.

"Mēs visi gatavojāmies šai spēlei un bijām gatavi atdod visu. Tāpēc, es domāju, mums arī sanāca uzvarēt," norādīja vārtsargs Artūrs Šilovs.

Izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš sacīja, ka hokejā laikam nav lielāka kaifa kā pie pilnām tribīnēm nonākt iedzinējos un pēc tam rezultātu izlīdzināt.

Vakardienas hokeja spēli kā sapni raksturoja daudzi sanākušie.

"Es pirms spēles ar ģimeni saderēju uz saldējumu. Tētis teica, ka rezultāts būs 4-3, es – ka 2-1. Neatceros, ko teica opis. Un tad – mēs tiešām uzvarējām?

Man reāli likās, ka šis ir sapnis. Ja godīgi, es visiem prasīju, lai iekniebj man, neticēju savām acīm. Nevar būt, ka Šveice uzvar Kanādu, Čehiju, slovākus un visas topa komandas, bet mēs zaudējam visām topa  komandām," stāsta Luiss.

Viņš uzskata, ka Šveices vārtsargs esot kā Šveices siers – ar lieliem caurumiem.

Atis stāsta, ka adrenalīns rodas no fanu emocijām: "Vienmēr, kad Latvija uzvar, ir emocijas. Jūs jau redzat, visi fani ir laimīgi, priecīgi, tur jau tas adrenalīns rodas."

Aigars un Roberts uz šādu spēli ieradušies pirmo reizi un gandrīz apraudājušies. Savukārt kāda atbalstītāja dodas mājās ar Kristiāna Rubīna nūju: "Brālim atdošu, viņš spēlē hokeju."

Svinības daudzi atbalstītāji turpināja arī Vecrīgā. Šarlote stāsta, ka par spēli bija šokā.

"[Spēle bija] ļoti laba. Es vienkārši biju šokā. Visvairāk šoku izraisīja tas, ka mamma ar tēti bļāva, kad bija vārti. Man gandrīz ausis aizkrita."

Arī Šveices atbalstītāji sacīja, ka Latvija uzvaru bija pelnījusi.

"Apsveicam Latviju ar iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Pelnīti. Un atmosfēra bija elektrizējoša. Jūsu uzvara bija pelnīta – apsveicam," sacīja Domeniks.

Šveices vēstnieks Latvijā Martēns Mišlē kārto ziedus pie vēstniecības

Šveices vēstnieks Latvijā Martēns Mišlē pēc spēles kārtoja uz vēstniecību atnestos ziedos:

"Es biju arēnā, un tur bija absolūti fantastiska atmosfēra. Atbalstītāji kārtīgi stūma jūsu komandu, un komanda to bija pelnījusi, jo cīnījās ar lielu sirdi. Un fani ir fantastiski. Novēlu veiksmi Latvijai. Saprotu, ka tagad spēlēsiet pret Zviedriju. Ar šādu spēku var izdoties!"

Jurijs esot nofotografējies ar vēstnieku: "Labs čalis, mēs nofotografējāmies, viss pozitīvi. Mēs nopirkām baltas un sarkanas puķes, uztaisījām baltu krustu sarkanā fonā. Tas ir par godu Šveicei, ka viņi zaudēja. Paldies Šveice, ka zaudējāt."

KONTEKSTS:

Otrdien pasaules čempionāta B apakšgrupas pēdējā spēlē Latvijas izlase ar 4:3 papildlaikā pārspēja grupā pirmo vietu jau nodrošinājušo Šveices valstsvienību, iekļūstot ceturtdaļfinālā pirmo reizi kopš 2018. gada.

Ceturtdaļfinālā ceturtdien Latvijas izlases pretinieki būs zviedri, kuri ieņēma otro vietu A apakšgrupā, kas cīkstējās Somijas pilsētā Tamperē.

Pasaules čempionāts risinās Rīgā un Somijas pilsētā Tamperē, kur notiks pusfināli un svētdien, 28. maijā, finālspēlē kļūs zināmi medaļu ieguvēji.