Latvijas hokejisti uzveic norvēģus, U-18 pasaules čempionātā spēlēs ceturtdaļfinālā

Latvijas U-18 vīriešu hokeja izlase pirmdien Bāzelē pasaules čempionāta augstākās divīzijas ceturtajā mačā cīņā par vietu ceturtdaļfinālā pārspēja Norvēģiju. Latvija guva panākumu ar rezultātu 1:0, uzvaru nesošos vārtus gūstot Tomam Motam.

Latvijas hokejisti tika pie pirmā vairākuma jau pēc spēlētām piecām sekundēm, taču, pavadot lielāko daļu no tā pretinieku aizsardzības zonā, neizdevās ripu raidīt norvēģu vārtos.

Latvijas un Norvēģijas spēles epizodes
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pēc spēlētām četrām minūtēm vienādos sastāvos divu minūšu noraidījumu nopelnīja Viktors Kurbaka, bet pēc minūtes noraidīts tika arī Rodions Boltramovičs, atstājot latviešus trijatā pret pieciem pretiniekiem. Neilgi pēc pirmā mazākuma beigām Latvijas hokejisti vēlreiz bija spiesti spēlēt četratā, jo noraidījumu nopelnīja Kristers Ansons.

Otrajā trešdaļā latviešiem bija vēl viena iespēja spēlēt vairākumā, tomēr arī šoreiz norvēģu vārtos ripa nelidoja.

Savukārt noslēdzošajā periodā mazāk nekā septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām no vārtu priekšas Norvēģijas vārtsargu pārspēja Mots, pie rezultatīvām piespēlēm tiekot Pēterim Bulānam un Ērikam Mateiko. Spēles izskaņā Norvēģija laukumā devās ar sešiem laukuma spēlētājiem, atstājot savus vārtus tukšus, tomēr Latvijas vārtsargs Aksels Ozols palika nepārspēts.

Ozols atvairīja 19 pretinieku metienus un aizvadīja "sauso" spēli, kamēr otrā laukuma galā Martins Lundbergs tika galā ar 18 ripām.

B grupā pēc trim mačiem deviņi punkti ir ASV, bet pa sešiem – Somijai un Šveicei, Latvija četros mačos tikusi pie trīs punktiem un Norvēģija, kas noslēdzošajā spēlē stāsies pretī Somijai, trīs cīņās ir bez punktiem.

Pirmdien A grupas mačā Slovākija ar 6:4 pārspēja Vāciju, kurai nāksies cīnīties par palikšanu elites divīzijā.

A grupā trīs spēlēs pie deviņiem punktiem ir tikusi Zviedrija, sešiem – Kanāda, pieci punkti četros mačos ir Slovākijai. Čehija, kas arī aizvadījusi trīs spēles, tikusi pie četriem punktiem, bet Vācija līdzšinējās trīs cīņās ir palikusi bez punktiem.

Jau ziņots, ka B grupas pirmajās spēlēs Latvija ar 1:7 zaudēja ASV, ar 2:5 atzina Somijas un ar 1:5 Šveices vienaudžu pārākumu. Norvēģi ar 0:5 zaudēja Šveicei un ar 1:12 – ASV.

Pasaules čempionāta ceturtdaļfināli notiks 27. aprīlī, kad Latvijas junioru pretinieki būs Zviedrijas vienaudži, kas jau nodrošinājuši pirmo vietu B grupā.

Pusfināli paredzēti 29. aprīlī, bet godalgas tiks sadalītas vēl dienu vēlāk. Pēdējo vietu ieguvējas apakšgrupās cīnīsies par vietas saglabāšanu elites divīzijā.