ASV USA
Lielbritānija
Lielbritānija GBR
Kanāda CAN

Latvijas hokejisti pieveic Šveici, pasaules čempionātu turpinās ceturtdaļfinālā. Spilgtākie mirkļi

Latvijas hokeja izlase otrdien "Arēnā Rīga" ar 4:3 pagarinājumā uzveica grupas līderi Šveici un abām komandām pēdējā spēlē pasaules čempionāta priekšsacīkšu kārtā nodrošināja dalību ceturtdaļfinālā.

Cīņā par vietu pusfinālā Latvijas hokejistu pretinieki ceturtdien "Arēnā Rīga" būs zviedri.

Vārtus pamatlaikā Latvijai guva Ralfs Freibergs, Rodrigo Ābols, Kaspars Daugaviņš, bet Rūdolfs Balcers nodrošināja uzvaru pagarinājumā. Jau ar neizšķirtu pamatlaikā latvieši garantēja dalību ceturtdaļfinālā.

Kaspars Daugaviņš panāk neizšķirtu 3:3

Izšķirošos vārtus Latvijas izlase guva piecas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad pretuzbrukumā Daugaviņš pēc Ābola piespēles panāca neizšķirtu 3:3.

Ralfs Freibergs gūst Latvijai pirmos vārtus

Latvijas izlase otrās trešdaļas sākumā arī atklāja rezultātu, kad ripa lidoja mērķī pēc Freiberga tāla metiena.

Rodrigo Ābols panāk Latvijai 2:1 pārsvaru

Šveiciešiem Kevins Fiala drīz atjaunoja neizšķirtu, taču tikai pusminūti vēlāk Ābols atjaunoja vadību Latvijai.

Sarežģīta latviešiem izvērtās pēdējā trešdaļa, kurā ripa pēc rikošeta no Marko Mirandas nonāca Artūra Šilova sargātajos vārtos, bet Andress Ambīls jau izvirzīja Šveici vadībā.

Rūdolfs Balcers gūst uzvaras vārtus

Pēc Daugaviņa vārtiem un līdz pamatlaika beigām noturētā neizšķirta vieta ceturtdaļfinālā jau bija droša, bet pagarinājumā Balcera vārtu guvums pacēla Latviju uz 3. vietu grupā.

Šveices izlase spēlei nebija pieteikusi vairākus komandas līderus, kā grupas uzvarētājai jau gatavojoties ceturtdaļfinālam.

Iepriekš otrdien Slovākijas izlase Rīgā uzvarēja norvēģus (4:1), bet cīņā par otro vietu grupā Kanādas izlase pārspēja čehus (3:1). Savukārt otrā grupā Tamperē vācieši vietu ceturtdaļfinālā nodrošināja ar uzvaru pār Francijas hokejistiem (5:0), kā arī ASV valstsvienība cīņā par pirmo vietu grupā pagarinājumā uzveica zviedrus (4:3).

Ceturtdaļfinālā iekļuva grupas četras spēcīgākās komandas.

B apakšgrupā Rīgā dalību izslēgšanas turnīrā jau iepriekš nodrošināja Šveices, Kanādas un Čehijas izlases, bet A apakšgrupā Tamperē vieta ceturtdaļfinālā ir garantēta ASV, Zviedrijai, Somijai un Vācijai.

Pasaules čempionāts hokejā risinās Rīgā un Somijas pilsētā Tamperē, kur finālā 28. maijā kļūs zināmi medaļu ieguvēji.