ASV USA
Lielbritānija
Lielbritānija GBR
Kanāda CAN

ASV izlase uzveic Zviedrijas hokejistus cīņā par pirmo vietu pasaules čempionāta grupā

ASV hokeja izlase otrdien Tamperē ar 4:3 pagarinājumā uzveica Zviedrijas valstsvienību abām komandām pēdējā spēlē pasaules čempionāta priekšsacīkšu kārtā un nodrošināja pirmo vietu A apakšgrupā. Zviedri ceturtdaļfinālā nonāca kā grupas otrā spēcīgākā komanda.

Pirmās trešdaļas vidū zviedri izmantoja divu spēlētāju skaitlisko pārsvaru un Leo Karlsons izvirzīja skandināvus vadībā. Līdz pārtraukumam Niks Bonino panāca ASV izlīdzinājumu - pirmo reizi čempionātā Zviedrijas izlase ielaida vārtus, spēlējot mazākumā.

Pirmās trešdaļas epizodes

Zviedri pirmajā trešdaļā iekrāja piecus divminūšu noraidījumus, savukārt ASV rēķinā bija 29 soda minūtes, tajā skaitā 20+5 minūtes un noraidījums līdz spēles beigām Maiklam Eisimonam par triecienu pretiniekam ceļgalā.

Otrās trešdaļas epizodes

Vēlreiz ASV izlase vairākumu realizēja otrajā trešdaļā, no vārtu priekšas izceļoties Konoram Gārlendam. Turklāt zviedriem perioda beigās kļūda uzbrukumā maksāja trešo vārtu zaudējumu - 19 gadus vecais aizsargs Leins Hatsons izslidoja viens pret vārtsargu Larsu Johansonu un precīzi meta.

Pēdējās trešdaļas un pagarinājuma epizodes

Trešā perioda sākumā amerikāņu pārsvaru būtu nostiprinājis Mets Koronato, ja tiesneši pēc video izskatīšanas nebūtu atzinuši, ka aizmugures dēļ vārtu guvums nav ieskaitāms. Toties Karslona raidītā ripa rikošetā no pretinieka nūjas ielidoja ASV vārtos un piecas minūtes pirms pamatlaika beigām rezultāta starpība saruka līdz minimumam. Neizšķirtu zviedriem ar metienu no vārtu priekšas panāca Timotijs Liljegrens divarpus minūtes pirms perioda beigu svilpes.

Uzvaru amerikāņiem pagarinājuma otrajā minūtē nodrošināja Dilans Sambergs.

Vienlaicīgi Rīgā cīņā par 2. vietu B apakšgrupā Kanādas izlase ar 3:1 uzveica čehus, kas ierindojās trešajā pozīcijā.

Iepriekš otrdien Slovākijas izlase Rīgā uzvarēja norvēģus (4:1), bet Tamperē vācieši pieveica Francijas valstsvienību (5:0).

Latvijas izlase pēdējo spēli grupā aizvadīs vēlāk otrdien pret Šveici. Latviešiem tā būs izšķirošā cīņa par vietu ceturtdaļfinālā, kurā būs nepieciešams vismaz neizšķirts pamatlaikā.

Ceturtdaļfinālā iekļūs grupas četras spēcīgākās komandas.

B apakšgrupā Rīgā dalību izslēgšanas turnīrā jau nodrošinājušas Šveices, Čehijas un Kanādas izlases, bet A apakšgrupā Tamperē vieta ceturtdaļfinālā ir garantēta ASV, Zviedrijai, Somijai un Vācijai.

Ja Latvijas valstsvienība tiks ceturtdaļfinālā, komanda spēlēs ceturtdien vakarā Rīgā pret ASV vai Zviedrijas izlasi.

Pasaules čempionāts hokejā risinās Rīgā un Somijas pilsētā Tamperē, kur finālā svētdien, 28. maijā, kļūs zināmi medaļu ieguvēji.