Latvijas U-18 izlases hokejisti pasaules čempionātā piekāpjas arī Šveicei

Latvijas U-18 vīriešu hokeja izlase svētdien Bāzelē pasaules čempionāta augstākās divīzijas mačā piekāpās vienaudžiem no Šveices. Latvija zaudēja ar 1:5.

Vārtus Latvijas izlases labā guva Ēriks Mateiko.

Latvijas un Šveices spēles epizodes
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Spēles 126.sekundē vārtus šveiciešiem guva Jamirs Rēbers, bet 14.minūtē Timo Bincli noraidījumu vārtu guvumā pārvērta Latvijas jaunieši. Tikai 36 sekundes bija vajadzīgas, lai pēc Kristofera Krūmiņa un Dāvida Livšica piespēlēm vārtus gūtu Ēriks Mateiko.

18.minūtē Latvija vēlreiz ieguva vairākumu, noteikumus pārkāpjot Nikam Balestram, taču vārtus jau 19 sekundes vēlāk guva šveicieši, izceļoties Leo Brajāram.

29.minūtē noraidījumu nopelnīja Darels Uļjanskis, un, lai arī šveicieši divu minūšu laikā nepaspēja gūt vārtus, tie bija vairākuma sekas, jo Endo Meiers ripu vārtos raidīja trīs sekundes pēc Uļjanska atgriešanās laukumā.

45.minūtē vairākumu izmantoja Šveice, kam tikai sešas sekundes bija vajadzīgas, lai 16 gadus vecais Daņiils Ustinkovs gūtu vārtus, sodot Latviju par Krista Retenā noraidījumu.

58.minūtē vēl vienus vārtus vairākumā, šoreiz uz sodīto soliņa atrodoties Rodionam Boltramovičam, guva Brajārs, izceldamies otro reizi mačā.

Latvijas hokejisti pa vārtiem meta 18 reizes, bet Šveice - 21 reizi.

Divus rezultativitātes punktus uzvarētājiem bez Brajāra sakrāja arī Meiers, Rēbes, Ustinkovs (visiem - 1+1) un Bincli (0+2).

Latvijas izlases vārtos Aksels Ozols atvairīja 16 metienus, bet šveiciešu vārtos Evans Uē tika galā ar 17 metieniem.

B grupā pēc diviem mačiem pa sešiem punktiem ir ASV un Somijai, bet trijās spēlēs - Šveicei, bet Latvija trijos mačos un Norvēģija divās cīņās ir bez punktiem.

A grupā svētdien Slovākija ar 3:4 piekāpās Kanādas jauniešiem.

Jau ziņots, ka B grupas pirmajās spēlē Latvija ar rezultātu 1:7 zaudēja ASV, bet otrajā ar 2:5 atzina Somijas vienaudžu pārākumu. Šveicieši meistarsacīkšu ievadā ar 2:4 zaudēja Somijai, bet pēc tam ar 5:0 uzveica Norvēģiju.

B apakšgrupas pēdējā spēlē Latvijas hokejisti pirmdien spēkosies ar Norvēģiju.

Pasaules čempionāta ceturtdaļfināli notiks 27.aprīlī, pusfināli paredzēti 29.aprīlī, bet godalgas tiks sadalītas vēl dienu vēlāk. Pēdējo divu vietu ieguvējas apakšgrupās cīnīsies par vietas saglabāšanu elites divīzijā.