Centienos piepildīt arēnu Hokeja federācija biedriem piešķir atlaides Latvijas spēļu biļetēm

Pasaules hokeja čempionāta biļešu tirdzniecība uz Latvijas izlases mačiem ritējusi gausi, jo līdzjutēji iepriekš kritizējuši augstās biļešu cenas. Taču nu neapmierinātību izsaukusi arī Latvijas Hokeja federācijas (LHF) akcija, kurā tā radusi iespēju LHF biedriem biļetes uz nākamajām divām Latvijas izlases spēlēm iegādāties par puscenu. Pasaules čempionāta orgkomitejas Rīgā vadītājs un LHF valdes loceklis Edgars Buncis portālam LSM.lv norādīja, ka, viņaprāt, šis ir atbilstošs solis, lai piepildītu arēnu. 

Ceturtdienas vakarā publiskajā telpā parādījās LHF sūtīts e-pasts, kur federācijas biedriem, klubiem un "hokeja sabiedrībai" piedāvāts atlaižu kods "SARAUJ", ar kuru tiešsaistē uz Latvijas izlases spēlēm pret Slovēniju un Kazahstānu attiecīgi 19. un 20. maijā iespējams iegādāties biļeti ar 50% atlaidi. 

Portāls LSM.lv pārliecinājās, ka biļešu iegādes brīdī minētais kods darbojas un piešķir 50% atlaidi. LSM.lv arī novēroja, – ja ceturtdienas vakarā uz Latvijas spēli pret Kazahstānu vēl bija pieejami simtiem biļešu, tad piektdien pēc pulksten 12.00 uz šo maču tirgošanā bija palikusi tikai daži desmiti biļešu. 

LHF rīcība, piešķirot atlaidi biļešu iegādei, raisījusi neizpratni un neapmierinātību sociālajos tīklos. Jāatgādina, ka līdzjutēji asi kritizējuši pasaules čempionāta spēļu biļešu cenas, kas neesot īsti samērojamas ar Latvijas iedzīvotāju pirktspēju.

LHF preses sekretārs Edgars Gaross konkrēti nekomentēja federācijas lēmumu. Savukārt hokeja čempionāta Latvijas organizatoriskās komitejas vadītājs Buncis atzina, ka Latvijas izlases pretinieku komandu līdzjutēju skaits bijis galvenais iemesls, lai LHF biedriem piešķirtu atlaides. 

Edgars Buncis par atlaidēm biļetēm uz Latvijas un Slovēnijas spēli
00:00 / 00:27
Lejuplādēt

"Pirmkārt, mēs sekojām līdzi biļešu pārdošanām. Norvēģijas spēle parādīja, ka gan Norvēģijas, gan Slovēnijas līdzjutēji nav atbraukuši uz Rīgu tik daudz, kā mēs cerējām. Bija nedaudz labāka situācija ar čehiem un slovākiem, kas ir nedaudz vairāk, kā mēs bijām domājuši. Redzot to, ka Norvēģijas spēlē bija tik daudz brīvu vietu, mēs radām iespēju LHF biedriem, komandām, klubiem iegādāties biļeti ar puscenu," pastāstīja Buncis.

Komentējot to, ka atlaižu kods varētu nonākt ārpus LHF biedru rokām, un godīgumu pret līdzjutējiem, kas biļeti iegādājušies par pilnu cenu, Buncis sacīja: "Protams, bet tanī pat laikā tas vietu skaits nav tik liels, lai mēs runātu par to, ka tā ir tāda vispārīga lieta. (..) tas vietu skaits nebija 10 000 pieejams, tādēļ sūtījām biedriem, lai viņiem ir priekšroka." 

Edgars Buncis par biļešu tirdzniecības politiku pasaules hokeja čempionātā
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

Vaicāts, kāpēc organizatori neizvēlējās citu biļešu izpārdošanas taktiku, piemēram, visiem samazinot cenu dažas stundas pirms spēles, Buncis atbildēja: "Tad mēs nonāktu situācijā, kad katru spēli gaidītu, lai atlaiž cenas."

Kopumā Buncis uzskata, ka šis ir bijis pareizais solis, lai piepildītu arēnu, pozitīvi vērtējot to, ka nākamie divi Latvijas hokeja izlases mači ir teju izpārdoti. 

"Kā jau jūs zināt, tirdzniecībā mēdz būt atlaižu periodi. Līdz spēlei bija mazāk nekā 24 stundas, un tādēļ no manas puses es uzskatu, ka tas ir atbilstošs solis, lai piepildītu arēnu," piebilda Buncis. 

Latvijai grupu turnīrā priekšā vēl trīs spēles – jau minētās pret Slovēniju un Kazahstānu, kā arī pret Šveici 23. maijā. Buncis atklāja, ka uz gaidāmo Latvijas spēli pret Šveici LHF biļetes netiks piešķirtas ar atlaidi: "Ir sabraukuši daudz šveicieši, un es domāju, ka tā spēle arī tiks izpārdota tuvāko dienu laikā."

KONTEKSTS:

Pasaules hokeja čempionāts risinās Rīgā un Somijas pilsētā Tamperē, kur finālā 28. maijā kļūs zināmi medaļu ieguvēji. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
ASV
ASV
20
Zviedrija
Zviedrija
18
Somija
Somija
16
Vācija
Vācija
12
Dānija
Dānija
8
Francija
Francija
4
Austrija
Austrija
3
Ungārija
Ungārija
3
B grupa Punkti
Šveice
Šveice
19
Kanāda
Kanāda
15
Latvija
Latvija
13
Čehija
Čehija
13
Slovākija
Slovākija
11
Kazahstāna
Kazahstāna
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Slovēnija
Slovēnija
0

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti