Pasaules hokeja čempionāta spēle Čehija - Latvija. Intervija ar Hariju Vītoliņu

Hokejs

Pasaules hokeja čempionāta spēle Čehija - Latvija. Studija pēc spēles

Pasaules čempionāts hokejā. Latvija - Čehija. 3. perioda spēles momenti

Latvijas hokejisti izcīna pasaules čempionātos pirmo uzvaru pār Čehiju. Spilgtākās epizodes

Latvijas hokeja valstsvienība pirmdien "Arēnā Rīga" ar 4:3 pagarinājumā uzvarēja Čehijas izlasi, ko iepriekš pasaules čempionātos vēl nekad nebija izdevies pārspēt. Turnīrā pirmā uzvara uzlabo Latvijas izredzes cīņā par ceturtdaļfinālu, tiesa, grupas kārta vēl nav pat pusē.

Vārtus Latvijai guva Rihards Bukarts, Mārtiņš Dzierkals, Oskars Cibuļskis un Oskars Batņa, kura rēķinā bija uzvaru atnesušais metiens pagarinājuma pēdējā minūtē.

Oskars Batņa gūst uzvaras vārtus

Pagarinājumā vairāk uzbruka čehi, bet savu iespēju izmantoja Latvijas izlase, Batņam pirmajam tiekot pie vārtsarga Šimona Hrubeca atsistās ripas.

Rihards Bukarts panāk 1:1

Pirmajā trešdaļā Latvijas izlase nonāca iedzinējos, bet otrajā periodā pārņēma vadību. Neizšķirtu atjaunoja Rihards Bukarts ar patālu metienu, kuru vārtsargs pamanīja pārāk vēlu.

Mārtiņš Dzierkals izvirza Latvijas izlasi vadībā

Savukārt Mārtiņš Dzierkals minūti vēlāk noslēdza ātru uzbrukumu ar precīzu metienu vārtu tuvajā augšējā stūrī.

Oskars Cibuļskis vēlreiz nodrošina Latvijai vienu vārtu pārsvaru

Dominiks Kubalīks otrās trešdaļas vidū panāca neizšķirtu čehiem, turpretim Latvijas izlasi trešajā periodā vēlreiz vadībā izvirzīja Cibuļskis ar tālu un spēcīgu metienu. Uzvaru pamatlaikā noturēt gan neizdevās, jo savu iespēju garām nepalaida Mihals Kempnijs.

Čempionāta startā Latvijas hokejisti cieta sakāvi pret Kanādu un atzina slovāku pārākumu, savukārt čehi pirmajās divās spēlēs pieveica gan Slovākiju, gan Kazahstānu. Latvijas valstsvienībai uzvara pār Čehiju vairotu izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā.

Turnīra turpinājumā Latvijas izlase trešdien spēlēs pret Norvēģiju, bet vēlāk tiksies arī ar Slovēniju, Kazahstānu un Šveici. Grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.

Iepriekš pirmdien "Arēnā Rīga" kanādieši pēcspēles metienos nodrošināja uzvaru 2:1 pār Slovākiju, bet otrā grupā Tamperē ASV izlase ar 3:2 pārspēja Vāciju. Dienas noslēgumā grupā Tamperē mājinieki somi ar 1:2 pēcspēles metienos piekāpās Zviedrijas izlasei.

Pasaules čempionāts risinās Rīgā un Somijas pilsētā Tamperē, kur finālā 28. maijā kļūs zināmi medaļu ieguvēji.