Latvijas izlases hokejisti un treneri par bronzu pasaules čempionātā prēmijās katrs saņems 5000 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Pēc izcīnītās trešās vietas pasaules čempionātā hokejā sportisti, viņu treneri, sportistus apkalpojošie sporta darbinieki, tajā skaitā sporta ārsti, apkalpojošais personāls, no valsts budžeta saņems naudas balvu – kopā 44 cilvēki katrs saņems 5000 eiro, ceturtdien, 1. jūnijā, nolēma valdība.

(papildināts ar Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretāra teikto)
Savukārt hokeja attīstībai Latvijas Hokeja federācija (LHF) saņems 356 716 eiro.

Valdība papildināja "Noteikumus par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvu apmēru", lai dubultotu līdz šim piešķiramo naudas balvu 102 447 eiro apmērā. Kopumā sportisti, treneri un viss apkalpojošais personāls saņems 220 000 eiro.

Finanšu ministrs Arvils Ašeradens ("Jaunā Vienotība") skaidroja, ka pašreiz likumā noteiktais atbalsts ir ļoti dāsns individuālā sporta veicējiem, bet komandas sporta veidu pārstāvjiem tas bijis samērā ierobežots un šādiem sasniegumiem neadekvāts. Tāpēc naudas summa dubultota. Turklāt prēmijas komandas starpā varēšot sadalīt atbilstīgi katra spēlētāja ieguldījumam izcilā rezultāta sasniegšanā.

Latvijas Hokeja federācija sporta veida attīstībai saņems 356 716 eiro, no kuriem 250 000 eiro tiks novirzīti bērnu un jauniešu hokeja treniņu procesam.

Savukārt atlikusī summa – 106 716 eiro – būs jāvelta hokeja attīstībai. Ne mazāk kā 50% būs jāparedz jauno sportistu sagatavošanai.

Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša ("Jaunā Vienotība") Ministru kabineta sēdē skaidroja, ka ceturtdaļmiljons paredzēts, lai mazinātu vecāku līdzmaksājumu par hokeja treniņiem ikdienā.

Latvijas izlases hokejisti un treneri par bronzu pasaules čempionātā prēmijās katrs saņems 5000 eiro
00:00 / 00:27
Lejuplādēt

"Šobrīd bērnu un jauniešu hokeja treniņi notiek dažādos formātos, uzraudzība ir caur Latvijas Hokeja federāciju, kas slēgs līgumu ar IZM par [līdzekļu] novirzīšanu tieši treniņu procesam. Tas nav ekipējuma iegādei, tas vairāk ir darba procesa organizēšanai.

Tas nav tieši ledus haļļu uzturēšanai, bet tām sporta skolām, kas realizē treniņu procesu, lai samazinātu līdzmaksājumu vecākiem," norādīja Čakša.

Prēmijas tiks piešķirtas no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Kopumā Izglītības un zinātnes ministrija piešķirs  576 716 eiro biedrībai "Latvijas Hokeja federācija". 

Roberts Pļāvējs par valdības lēmumu prēmēt hokejistus un Hokeja federāciju
00:00 / 00:40
Lejuplādēt

Par valdības lēmumu sarunā ar Latvijas Radio ļoti priecājās LHF ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs, kurš izcēla, ka Latvijā vecāku līdzmaksājums par treniņiem ir viens no augstākajiem Eiropā. Lai nākotnē turpinātu cīnīties par augstiem sasniegumiem, ir nepieciešams agrīnā vecumā nodrošināt masveidību un noteiktā vecumā jāsāk arī domāt par jauno spēlētāju profesionālu attīstību, uzsvēra LHF ģenerālsekretārs.

"Šīs lietas nav vienkārši savienojamas, bet uz to ir jāiet," teica Pļāvējs. "Lai mēs veicinātu masveidību apstākļos, kas valda Latvijā, ja runājam par dārdzību un izmaksu līmeni, mums kopīgi ar valsti un pašvaldību ir jādomā, kā vecākus atbrīvot no šī ļoti augstā finanšu sloga."

KONTEKSTS:

Latvijas vīriešu hokeja izlase svētdien Tamperē, ar 4:3 papildlaikā pieveicot ASV, pasaules čempionātā izcīnīja bronzas medaļas.

Saeima ārkārtas sēdē svētdien par godu hokeja izlases augstajam sasniegumam lēmusi pirmdienu, 2023. gada 29. maiju, pasludināt par svētku dienu, Latvijas hokeja komandas 2023. gada pasaules hokeja čempionāta bronzas medaļas ieguves dienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
ASV
ASV
20
Zviedrija
Zviedrija
18
Somija
Somija
16
Vācija
Vācija
12
Dānija
Dānija
8
Francija
Francija
4
Austrija
Austrija
3
Ungārija
Ungārija
3
B grupa Punkti
Šveice
Šveice
19
Kanāda
Kanāda
15
Latvija
Latvija
13
Čehija
Čehija
13
Slovākija
Slovākija
11
Kazahstāna
Kazahstāna
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Slovēnija
Slovēnija
0

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti