Veršakovs pārņem Latvijas handbola valstsvienības galvenā trenera amatu

Latvijas izlasi 2022.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklā galvenā trenera amatā vadīs Sandris Veršakovs, ceturtdien informēja Latvijas Handbola federācija (LHF). Veršakovs bija asistents iepriekš par galveno treneri apstiprinātajam Vācijas speciālistam Āronam Cīrkem, ar kuru LHF vienošanos pārtrauca pēc abpusējas vienošanās.

LHF atzīst, ka Veršakova nolīgšana pašlaik bija vienīgais loģiskais solis, jo viņš šobrīd strādā ar izlasi un klubu Dobeles “Tenax”. Turklāt rudenī izlasei jau paredzētas nākamās spēles. LHF izlašu direktors Arvis Juzups uzsvēra, ka mērķis valstsvienībai arvien ir kvalificēšanās 2022.gada Eiropas čempionāta finālturnīram.

Savukārt Veršakovs par notikumu pavērsienu bijis nedaudz pārsteigts. “Piekritu piedāvājumam, jo man kā trenerim vadīt izlasi ir bijis pašmērķis, tomēr nebiju plānojis tik ātri kļūt par galveno," Veršakovu citēja LHF. "Biju domājis vēl dažus gadus strādāt un iegūt pieredzi. Protams, tas mazliet bija pārsteigums, jo biju pārliecināts, ka ar Cīrki tiks turpināta sadarbība. Tā kā komandai nepieciešams treneris, pieņēmu šo piedāvājumu.”

Vienoties ar Cīrki par izlases vadīšanu Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklā bijis krietni sarežģītāk, un abas puses vienojās, ka pašreizējos apstākļos ārzemju speciālistam vadīt valstsvienību ir praktiski neiespējami. Līgums ar Cīrki bija noslēgts uz 2021.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas spēlēm ar iespēju vienošanos pagarināt. Taču Covid-19 dēļ kvalifikācijas spēles Eiropā nenotika un ceļazīmes uz pasaules čempionātu sadalīja pēc vietām rangā, kas Latvijai izredzes neatstāja. 

 LHF pēc līdzšinējā līguma termiņa beigām nolēma neturpināt sadarbību ar izlases galveno treneri Armandu Uščinu, bet meklēja ārzemju speciālistu, kurš varētu dot ieguldījumu visa Latvijas handbola attīstībā.

2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā Latvijai jāspēlē pret Norvēģiju, Baltkrieviju un Itāliju, pirmās spēles aizvadot novembra sākumā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Handbols
Sports
Jaunākie
Interesanti