Spānijas handbolisti nosargā Eiropas čempionu troni

Spānijas vīriešu handbola izlase svētdien Stokholmā triumfēja Eiropas meistarsacīkstēs, nosargājot aizpērn izcīnīto titulu un izcīnot ceļazīmi uz 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Spānija finālā ar rezultātu 22:20 (12:11) pārspēja Horvātiju.

Spāņiem rezultatīvākais ar pieciem gūtiem vārtiem bija Aleikss Gomess Abeljo, bet horvātiem tikpat vārti bija Domagojam Duvņakam, kurš tika atzīts par čempionāta vērtīgāko spēlētāju.

Pirmajā puslaikā lielākoties vadībā bija horvāti, kuri iekrāja trīs vārtu pārsvaru, bet pirmo pusstundu ar 12:11 uzvarēja Spānija. Spēles otro daļu horvāti iesāka ar kļūdām, kā rezultātā spāņi ieguva četru vārtu handikapu -16:12.

Horvāti pakāpeniski atspēlējās un vienubrīd pārņēma vadību (19:18), bet divas minūtes pirms pamatlaika beigām rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 20:20. Nepilnas 100 sekundes pirms finālsvilpes Abeljo atguva spāņiem vadību, bet 25 sekundes pirms beigām Alekss Dujšebajevs ar skaistu sitienu pa zemi panāca 22:20.

Spānijas handbolisti spēlēja savā trešajā finālā pēc kārtas un nosargāja aizpērn izcīnīto čempionu titulu. Spāņi bez šiem diviem tituliem četrreiz izcīnījušu sudrabu un divas reizes - bronzu.

Tikmēr Horvātija finālā spēlēja pēc desmit gadu pārtraukuma un titula mačā piedalījās otro reizi vēsturē, taču tai neizdevās tikt pie sava pirmā titula. Horvāti ir trīskārtēji vicečempioni un trīskārtēji bronzas medaļu laureāti.

Jau ziņots, ka bronzas finālā Norvēģija ar 28:20 (12:9) apspēlēja Slovēnijas valstsvienību, bet spēlē par piekto vietu Vācija ar 29:27 (14:13) pieveica Portugāli.

Latvijas izlase savu vēsturē pirmo Eiropas čempionātu noslēdza ar trim neveiksmēm. Pirmajā cīņā ar 22:33 piekāpās Spānijai, otrajā duelī ar 24:32 zaudēts vēl vienai debitantei Nīderlandei, bet turnīra pēdējā mačā latvieši atzīstami cīnījās ar spēcīgo Vāciju, kapitulējot ar 27:28.

Eiropas čempionāta finālturnīrā pirmo reizi spēlēja kontinenta 24 spēcīgākās izlases. Titula cīņas norisinājās Stokholmā, bet vēl mači notika Malmē, Gēteborgā (abas - Zviedrija), Vīnē, Grācā (abas - Austrija) un Tronheimā (Norvēģija).

Eiropas čempionātā 24 komandas bija sadalītas sešās apakšgrupas pa četrām izlasēm katrā. Pēc priekšsacīkstēm pamatturnīram kvalificējās katru apakšgrupu divas labākās komandas, kas pēc tam divās grupās, pa sešām valstsvienībām katrā, tika noskaidrotas četras pusfinālistes.

Finālturnīrā uzvarējusī komanda nodrošināja ceļazīmi uz 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm. No Eiropas vietu Olimpiādē jau nodrošinājusi pērnā gada pasaules čempione Dānija.