Līdzšinējie sudraba medaļnieki norvēģi pasaules handbola čempionātā netiek pusfinālā

Iepriekšējā turnīrā sudraba godalgas ieguvusī Norvēģijas handbola valstsvienība trešdien pasaules čempionāta Ēģiptē zaudēja  ceturtdaļfinālā, izstājoties no cīņas par titulu, liecina rīkotāju informācija. Norvēģi spēlē par vietu pusfinālā ar 26:31 piekāpās Eiropas čempionei Spānijai.

Sarežģīti ceturtdaļfināla spēle izvērtās arī pašreizējai čempionvienībai Dānijai, kas otrā pagarinājuma beigās panāca neizšķirtu 35:35 pret Ēģipti un uzvaru nodrošināja ar 4:3 pēcspēles metienu sērijā. Ēģiptieši gan ne pirmo reizi spēlēja ceturtdaļfinālā – 2001. gadā viņi sasniedza pat pusfinālu.

Līdz pagarinājumam nonāca arī ceturtdaļfinālā, kurā Francija ar 35:32 uzveica Ungārijas izlasi. Savukārt zviedri ar 35:23 bija pārāki par 2015. gada vicečempioni Kataru.

Pusfinālā dāņu pretinieki būs spāņi, bet Francijas valstsvienība spēlēs pret Zviedriju. Pusfināli paredzēti piektdien, bet svētdien, 31. janvārī, risināsies zelta un bronzas finālspēles.

Pirmoreiz pasaules čempionātā startēja 32 valstsvienības līdzšinējo 24 komandu vietā. Pirmajā kārtā izlases bija sadalītas astoņās grupās pa četrām vienībām katrā un pēc apļa izspēles pa trim katras grupas komandām iekļuva nākamajā kārtā. Otrajā grupu kārtā 24 komandas sadalīja četrās grupās pa sešām vienībām. Katras otrās kārtas grupas divas spēcīgākās valstsvienības nodrošināja dalību ceturtdaļfinālā.

Ik otro gadu rīkotais pasaules čempionāts četrās Ēģiptes pilsētās pandēmijas dēļ notiek bez skatītājiem tribīnēs.