Latvijas izlases handbolisti Eiropas čempionāta kvalifikāciju sāk ar smagu sakāvi Itālijā

Latvijas vīriešu handbola izlase ceturtdien Itālijas pilsētā Kjeti ar 17:28 zaudēja mājinieku valstsvienībai pirmajā spēlē 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā. Iespēja revanšam būs jau svētdien, kad abas komandas tiksies Valmierā.

Rezultatīvākais Latvijai ar pieciem vārtiem bija 17 gadus vecais izlases debitants Endijs Kušners, savukārt uzvarētājiem Andrea Parizīni un Tomass Bortoli guva pa sešiem vārtiem.

Latvijas izlase pieļāva daudz nepiespiestu kļūdu un nespēja izveidot rezultatīvas sadarbības uzbrukumā, kas pirmā puslaika izskaņā iekrājās piecu vārtu deficītā, bet pēc pārtraukuma liedza izredzes atspēlēties. Mača iznākums bija skaidrs jau otrā puslaika vidū.

Abu komandu vārtsargi parūpējās par mazrezultatīvu spēles sākumu. Domeniko Ebners mājinieku vārtus neskartus nosargāja līdz 7.minūtei, savukārt Artūrs Kuģis vairākkārt glāba Latvijas izlasi. Itālieši lielākoties turējās nelielā vadībā, līdz 20.minūtē mājinieki panāca 9:6. Latvijas izlasei lielākie sarežģījumi bija uzbrukumā, vairākkārt paliekot tukšā arī labās metiena pozīcijās no līnijas. Itālijai efektīvāka darbība uzbrukumā ļāva pirmo puslaiku noslēgt ar piecu vārtu vadību (13:8).

Itālijas izlases vārtsargs tiek pie vārtu guvuma

Gan itālieši, gan Latvijas izlase pieļāva daudz brāķa piespēlēs, tomēr vairāk tehnisku neveiksmju bija viesiem. Itālijas vārtsargs Ebners atzīmējās arī ar vārtu guvumu, trāpot tukšos vārtos.

Pēc vairākkārtējas Latvijas handbolistu iekrišanas aizsardzībā mājinieki 40.minūtē pieaudzēja pārsvaru līdz 19:12. Darbojoties jau bez spriedzes, Itālijas izlase nostiprinājās vadībā ar +10 (25:15) un viesu uzbrukums bija pārāk bāls, lai atlikušajās 10 minūtēs atjaunotu intrigu.

Latvijas izlase spēlēja bez viena no potenciālajiem līderiem Ingara Dudes, kurš dienu iepriekš treniņā savainoja muguru

Galvenā trenera Sandra Veršakova debijā latvieši uz Itāliju devās ar jauktu sastāvu, kurā iekļāva gan pieredzējušus spēlētājus, tostarp, Čempionu līgas bronzas medaļnieku Daini Krištopānu, gan piecus debitantus.

Četru komandu kvalifikācijas grupā Latvijas izlase bija vienīgā, kas aizvadīja tikai pirmo spēli. Kvalifikācijas grupas turnīru Latvijai bija paredzēts sākt jau novembrī, tomēr pirmās divas plānotās spēles pret Norvēģiju un Baltkrieviju pandēmijas dēļ pārcēla uz vēlāku laiku.

2022. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā Ungārijā un Slovākijā piedalīsies 24 valstsvienības. Kvalifikācijā vietu finālturnīrā nodrošinās 20 izlases - katras atlases grupas divas spēcīgākās komandas un četras labākās trešās vietas ieguvējas. Finālturnīrā vietu jau garantējušas abas organizatores, kā arī iepriekšējā čempionāta uzvarētāja Spānija un fināliste Horvātija.