LFF izslēdz "FC Noah Jurmala" no Virslīgas

Latvijas futbola Virslīga. FK "Ventspils" - "Riga FC"

EČ atlases spēle handbolā. Latvija - Baltkrievija

Latvijas handbolisti zaudē Baltkrievijai, sarežģī izredzes tikt uz Eiropas čempionātu

Latvijas vīriešu handbola izlase sestdien Valmierā ar 27:39 zaudēja Baltkrievijas valstsvienībai Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupas spēlē, sarežģījot izredzes tikt uz finālturnīru.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē bija septiņus vārtus guvušais Nils Miķelsons, bet Dainis Krištopāns izcēlās ar sešiem iemestiem vārtiem, rezultatīvi uzbrūkot pirmajā puslaikā. Baltkrieviem ar 14 vārtu guvumu uzvaru kaldināja Mikita Vailupavs.

Intervija ar Nilu Miķelsonu

Miķelsons pēc mača intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka rezultāts parāda komandu spēku samēru. Teju visiem Latvijas izlases spēlētājiem pietrūkst spēļu prakse, ko treniņi nekādi nevar aizstāt, paskaidroja handbolists. Viņš uzsvēra, ka komanda pirms atlikušajām trim kvalifikācijas spēlēm negrasās nolaist rokas un cīnīsies līdz galam.

Mājiniekiem vārtos teicami spēli sāka Artūrs Kuģis, vairākkārt atvairot metienus sarežģītās situācijās. Tomēr laukuma saimnieki arī pieļāva nepiespiestas kļūdas, zaudējot bumbu, kas palīdzēja baltkrieviem turēties minimālā vadībā. Latvieši nereti iekrita lēnas pārejas aizsardzībā dēļ, un pēc vienas no šādām kļūdām viesi 21.minūtē pirmoreiz ieguva četru vārtu pārsvaru (13:9).

Daiņa Krištopāna pirmie četri vārti

Īpašu vērību baltkrievi pievērsa Latvijas izlases līderim Krištopānam, kurš iespaidīgi darbojās uzbrukumu noslēgumā un pirmajā puslaikā guva sešus vārtus. Puslaika galotnē efektīvāk gan nospēlēja viesi un pārtraukumā devās ar piecu vārtu pārsvaru (20:15).

Intervija ar Arvi Juzupu

Latvijas Handbola federācijas izlašu direktors Arvis Juzups puslaika pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka mājinieku valstsvienība pret Baltkrieviju savā laukumā aizvada grupā svarīgāko spēli. Juzups gan bažījās, vai Latvijas izlases handbolisti spēļu prakses trūkuma dēļ spēs efektīvi nospēlēt līdz pat mača beigām.

Uzbrukumā mājiniekiem sekmīgi darbojās arī Miķelsons un otrā puslaika sākumā Latvijas izlasei izdevās samazināt rezultāta starpību līdz 17:20. Tomēr baltkrievu pārākums izpaudās darbības ātrumā, un viņiem labvēlīga rezultāta starpība drīz vien sasniedza septiņus vārtus (25:18). Kopš otrā puslaika vidus baltkrievi turējās drošā vadībā un laukuma saimnieki tikai atsevišķās epizodēs izcēlās ar spilgtiem uzbrukumiem. Krištopāns vairs nerāvās uzbrukuma smailē, bet vairāk centās izkārtot uzbrukuma iespējas komandas biedriem.

Četru komandu kvalifikācijas grupā Latvijas izlase iepriekš aizvadīja divas spēles pret Itāliju, panākumus dalot uz pusēm. Grupas turnīru Latvijai bija paredzēts sākt jau novembrī, tomēr pirmās divas plānotās spēles pret Norvēģiju un Baltkrieviju pandēmijas dēļ pārcēla.

Baltkrievijas izlasei nedēļas laikā bija jau otrā spēle pēc trešdien Minskā gūtās uzvaras pār Itālijas valstsvienību (37:32). Baltkrievi ir grupas līderi ar četrās spēlēs gūtām trim uzvarām un praktiski garantētu dalību finālturnīrā. Norvēģijai trijās spēlēs ir divas uzvaras, Latvijai - viena uzvara, savukārt Itālijas izlase četros mačos ir tikusi pie viena panākuma.

Sagaidāms, ka turnīra turpinājumā Latvija būs laukuma saimniece abās spēlēs pret Norvēģiju, kas varētu notikt 28. un 29.aprīlī.

2022. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā Ungārijā un Slovākijā piedalīsies 24 valstsvienības. Kvalifikācijā vietu finālturnīrā nodrošinās 20 izlases – katras atlases grupas divas spēcīgākās komandas un četras labākās trešās vietas ieguvējas. Finālturnīrā vietu jau garantējušas abas organizatores, kā arī iepriekšējā čempionāta uzvarētāja Spānija un fināliste Horvātija.