Latvijas handbolisti uzveic Bulgāriju un iekļūst Eiropas čempionāta pamatkvalifikācijā

Latvijas vīriešu handbola izlase svētdien Dobeles Sporta centrā pieveica Bulgārijas izlasi 2024. gada Eiropas čempionāta priekškvalifikācijas otrajā spēlē. Spēle noslēdzās ar rezultātu 36:32.

Ar šo uzvaru Latvija ir nodrošinājusi vietu 2024. gada Eiropas handbola čempionāta pamatkvalifikācijā, kura norisināsies no šī gada oktobra līdz nākamā gada aprīlim.

Rezultatīvākais Latvijas izlases spēlētājs ar 8 gūtiem vārtiem bija Rihards Leja. Septiņus vārtus iemeta Ņikita Pančenko un Emīls Kurzemnieks, savukārt četri vārti Andim Ērmanim.

Bulgārijas izlases ātrie uzbrukumi un Latvijas izlases neveiksmīgā aizsardzība bieži ļāva bulgāriem atspēlēties un neļāva latviešiem gūt lielu punktu pārsvaru.

Latvijas handbola izlases līderis Dainis Krištopāns pēcspēles sarunā Latvijas Televīzijā teica, ka ir prieks gan par uzvaru, gan par to kā spēle novadīta. Komandas mērķis bija uz laukuma atdot visu, lai ir prieks gan sev, gan skatītājiem, atzina Krištopāns. Vēl ir neziņa par to, vai viņš piedalīsies kvalifikācijas spēlēs oktobrī – tas esot atkarīgs no Latvijas Handbola federācijas, pastāstīja izlases līderis.

Saruna ar Latvijas izlases līderi Daini Krištopānu

Pirmos spēles vārtus guva Latvijas izlase un drīz vien guva triju-četru vārtu pārsvaru. 14. minūtē Latvija ieguva divu minūšu noraidījumu, kas ļāva bulgāriem gūt trīs vārtus pēc kārtas, izlīdzinot rezultātu (11:11).

Puslaika turpinājumā abas komandas apmainījās ar vārtu guvumiem, nevienai valstvienībai neizvirzoties vadībā. Pirmā puslaika beigās Latvija iemeta divus metienus pēc kārtas, puslaiku noslēdzot ar rezultātu 19:17.

Latvijas izlases spēlētājs Rihards Leja sarunā pēc pirmā puslaika Latvijas Televīzijā sacīja, ka komanda pirmajā puslaikā nebija pietiekami koncentrējusies. Komandai ir agresīvāk jāspēlē aizsardzībā, nevar ļaut bulgāriem ieskrieties un vairāk jāskrien pašiem, atzina Leja.

Saruna ar Latvijas izlases spēlētāju Rihardu Leju

Pirmos divus vārtus otrajā puslaikā guva Bulgārija, panākot neizšķirtu 19:19. Latvija atbildēja, pēc vairākiem Emīla Kurzemnieka un Riharda Lejas vārtiem atgūstot pārsvaru ar rezultātu 26:21.

Atlikušo spēles laiku Latvija labi darbojās uzbrukumā, tomēr kļūdas aizsardzībā neļāva palielināt piecu-sešu vārtu vadību. Spēle beidzās ar rezultātu 36:32.

Latvijas valstvienības galvenais treneris Sandris Veršakovs pirms spēles sarunā Latvijas Televīzijā atzina, ka komanda bijusi nedaudz nervoza sestdienas spēles sākuma. Tomēr jākoncentrējās uz spēli un nedrīkst paļauties uz iepriekšējo rezultātu, piebilda treneris.

Saruna ar Latvijas izlases galveno treneri Sandri Veršakovu

Atgādināsim, ka pirmā priekškvalifikācijas spēle pret Bulgāriju norisinājās sestdien, un tajā Latvijai uzvara ar rezultātu 36:23

Latvijas izlase sev ir nodrošinājusi vietu nākamajā kvalifikācijas kārtā, kur starp 32 valstvienībām notiks cīņa par 20 vietām uz 2024. gada Eiropas handbola čempionātu Vācijā.