"Zemgale/LLU" hokejisti "Mestis" līgā uzvar pirmoreiz kopš novembra beigām

Latvijas - Igaunijas basketbola līga. BK "Ventspils" - BC "Kalev/Cramo"

Draudzības spēle handbolā Latvija - Čehija

Latvijas handbola izlase pārbaudes spēlē izcīna neizšķirtu pret Čehiju

Latvijas vīriešu handbola valstsvienība trešdien pārbaudes spēlē Rīgā cīnījās neizšķirti 24:24 ar Čehijas izlasi, liecina organizatoru informācija. Abas komandas vēlreiz tiksies ceturtdien.

(papildināts ar Edgara Kukšas teikto)
Laukuma saimniekiem sešus vārtus guva Ņikita Pančenko, savukārt pa četrām reizēm precīzi meta Rauls Erlends Serafimovičs un Endijs Kušners. Čehijai ar sešiem vārtiem izcēlās Martins Kocihs.

Otrā puslaika sākumā čehi ieguva septiņu vārtu pārsvaru (19:12), ko mājinieki spēja likvidēt. Neizšķirtu Latvijai pēdējā uzbrukumā panāca Serafimovičs.

Sākums mājiniekiem gan izvērtās blāvs ar neizmantotām iespējām un rezultātu 0:3. Iniciatīvu uzņemoties Pančenko, Latvija bija atpakaļ spēlē, lai arī abas komandas ilgi nevarēja trāpīt vārtos pat labās epizodēs. Puslaika beigās Latvijas izlase pieļāva vairākas rupjas kļūdas aizsardzībā un čehi netraucēti no 7 metru atzīmes panāca sešu vārtu pārsvaru.

Pēc atpūtas Latvijas handbolisti atgriezās pavisam citādi – kustīgs un ātrs uzbrukums ļāva sadeldēt deficītu līdz diviem vārtiem, bet pēdējā minūtē bija vairs tikai -1. Emocijas sita augstu vilni – pēdējā saspēle latviešiem neizdevās līdz galam, bet tāpat Serafimovičs savāca bumbu un metienā ar augstu trajektoriju panāca neizšķirtu 24:24. Čehu pēdējo iespēju uzbrukumā neitralizēja Latvijas vārtsargs un komandas kapteinis spēlē Edgars Kukša.

Par izcīnīto neizšķirtu Kukša sarunā ar Latvijas Televīziju uzteica visu komandu, kurā ikviens spēlētājs apzinās sava ieguldījuma nopietnību, lai arī spēles sākums vairākiem spēlētājiem padevās nervozs.

"Kad strādā, tad arī sanāk," teica Kukša. "Malači, ka saņēmās, atspēlēja tos sešus vai septiņus goliņus. Liels prieks tiešām."

Kukša prognozēja, ka

neizšķirts čehus vēl jo vairāk motivēs nākamajai spēlei ceturtdien.

Mājinieki pārbaudes spēlēm pieteica ļoti jaunu sastāvu ar trim Latvijas izlases debitantiem, un vēl vairāki spēlētāji varētu spēlēt junioru izlasē. Dažādu iemeslu dēļ ar komandu nevar būt vairāki pieredzējušie līderi, tai skaitā arī Dainis Krištopāns. Līderu prombūtnē iespēja vairāk spēlēt ir jaunajiem handbolistiem, kuri sevi epizodiski jau apliecināja Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēs.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Davors Čutura iepriekš Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka pārbaudes spēles izlase izmantos, lai komanda kļūtu vēl vienotāka.

Šoreiz gada nogalē nenotiek tradicionālais Rīgas domes kauss handbolā, bet tā vietā Latvijas izlase ieplānoja divas pārbaudes spēles pret Čehiju. Nākamās divas spēles Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā Latvijas izlasei būs martā viesos un mājās pret Itāliju.