Rīgas Domes kauss handbolā 2021. Latvija 35:34 Lietuva

Latvijas futbola Virslīga. RFS 1:2 "Valmiera FC"

Rīgas Domes kauss handbolā 2021. Latvija - Igaunija

Latvijas handbola izlase finālā uzveic igauņus, izcīna Rīgas domes kausu

Latvijas vīriešu handbola valstsvienība trešdien Rīgas domes kausa finālā ar 27:22 pārspēja Igaunijas izlasi un kļuva par turnīra uzvarētāju, liecina rīkotāju informācija.

Uzvarētājiem uzbrukumā ar astoņiem gūtiem vārtiem izcēlās Emīls Kurzemnieks, kuru finālmačā atzina par labāko spēlētāju.

Plašāk variējot sastāvu, Latvijas izlase pirmā puslaika vidū nostiprinājās vadībā, panākot četru vārtu pārsvaru (12:8). Atsākot spēli pēc pārtraukuma, laukuma saimnieki bija vadībā ar 14:9, bet igauņu centība aizsardzībā uz brīdi saasināja cīņas gaitu. Tomēr Latvijas handbolisti ātri atguvās un efektīvās uzbrukuma izspēlēs pieaudzēja pārsvaru līdz 19:13. Spēles iznākums bija skaidrs jau vairākas minūtes pirms beigu svilpes.

Iepriekš trešdien spēlē par 3.vietu Lietuvas valstsvienība ar 45:24 uzveica Latvijas klubu izlasi.

Kopš pirmā Rīgas domes kausa sarīkošanas 1997.gadā, mājinieku izlase par turnīra uzvarētāju kļuva desmito reizi.

Jau vēstīts, ka turnīrā pirmajās spēlēs Latvijas valstsvienība otrdien pēcspēles metienos uzveica Lietuvu (35:34), bet igauņi bija pārāki par Latvijas klubu izlasi (29:22), kas aizstāja pandēmijas dēļ ārpus dalībnieku loka palikušo Baltkrieviju.

Latvijas izlasei turnīrā bija iespēja pārbaudīt sastāvu pirms janvārī paredzētajām spēlēm pasaules un Eiropas čempionātu kvalifikācijā. Latvijas izlasi 6. un 9. janvārī gaida 2024.gada Eiropas čempionāta priekškvalifikācijas spēles pret Bulgāriju, bet no 14. līdz 16. janvārim būs jāspēlē 2023.gada pasaules čempionāta pirmās kvalifikācijas kārtas spēles Fēru salu galvaspilsētā Touršhavnā, kur līdzas mājiniekiem pretiniekos būs arī Itālija un Luksemburga.