Latvijas handbola valstsvienība aizvada treniņu pirms spēles ar Bulgāriju

Latvijas futbola Virslīga. RFS 1:2 "Valmiera FC"

Eiropas čempionāta atlases spēle handbolā. Latvija – Bulgārija

Latvijas handbola izlase Eiropas čempionāta priekškvalifikāciju sāk ar pārliecinošu uzvaru pār Bulgāriju

Latvijas vīriešu handbola izlase sestdien Dobeles Sporta centrā pieveica Bulgārijas izlasi 2024. gada Eiropas čempionāta priekškvalifikācijas pirmajā spēlē. Spēle noslēdzās ar rezultātu 36:23.

Latvijas izlases sastāvā rezultatīvākais spēlētājs ar 11 gūtiem vārtiem bija Nils Kreicbergs. 10 vārtus guva Ņikita Pančenko, savukārt pieci vārti Rihardam Lejam. Latvijas valstvienības līderis Dainis Krištopāns izpildīja tikai 2 metienus, no kuriem vienu raidīja vārtos.

Bulgārijas izlase spēli aizvadīja iedzinējos, uzbrukumā visagresīvāk spēlējot pirmā puslaika vidusdaļā. Latvieši aktīvi darbojās abās laukuma pusēs, nevienā brīdī neļaujot bulgāriem atspēlēties.

Latvijas izlases līderis Dainis Krištopāns pēcspēles sarunā ar Latvijas Televīziju atzina, ka komanda gribēja iepriecināt klātienes skatītājus ar labu spēli. Lai uzvarētu spēli rīt, ir jānospēlē laba aizsardzība, nedrīkst pieļaut tehniskās kļūdas un visai komandai jābūt koncentrētai uz spēli, sacīja Krištopāns.

Saruna ar Latvijas izlases līderi Daini Krištopānu.

Spēli lēni iesāka abas valstvienības, pirmās 6 minūtes nospēlējot ar rezultātu 2:2. Tomēr latvieši sāka spēlēt aktīvāk gan uzbrukumā, gan aizsardzībā un drīz vien izvirzījās četru-piecu vārtu vadībā.

Ņikita Pančenko neapšaubāmi spēli iesāka kā Latvijas izlases līderis uzbrukumā, pirmajās 15. minūtēs gūstot sešus vārtus. Ar sešiem vārtiem pirmajā puslaikā izcēlās arī Nils Kreicbergs.

Latvija turpināja agresīvo tempu un neļāva bulgāriem atspēlēties, puslaiku noslēdzot ar rezultātu 18:10.

Latvijas valstvienības spēlētājs Nils Kreicbergs sarunā pēc pirmā puslaika Latvijas Televīzijā teica, ka puslaiks bijis salīdzinoši labs, tomēr uzskatīja, ka tika ielaisti pārāk daudz vārti. Pirmo puslaiku uzbrukumā Latvija iesāka lēnām, jo gribēja saprast kā Bulgārija spēlēs aizsardzībā, atzina Kreicbergs.

Saruna ar Latvijas valstvienības spēlētāju Nilu Kreicbergu.

Otro puslaiku labāk uzsāka Latvijas izlase, gūstot trīs vārtus pēc kārtas, palielinot pārsvaru uz 21:10. Bulgārija ātri vien atguva trīs ielaistos vārtus, samazinot Latvijas pārsvaru uz 21:13.

Puslaikam turpinoties, abas valstvienības spēli turpināja apmainoties ar vārtu guvumiem. Latvija drīz vien pārņēma spēles grožus un spēles 53. minūtē pārsvaru palielināja līdz 15 vārtiem, ar rezultātu 34:19.

Spēlei tuvojoties beigām Latvija noturēja iegūto pārsvaru un neļāva Bulgārijas izlasei atspēlēties, spēli noslēdzot ar rezultātu 36:23.

Mājinieku valstsvienības galvenais treneris Sandris Veršakovs pirms spēles sarunā Latvijas Televīzijā teica, ka komanda ir izanalizējusi savas kļūdas neveiksmīgajā pasaules čempionāta kvalifikācijā, taču skatās uz priekšu un centīsies izdarīt visu, lai uzvarētu. Pretinieki ir ir ieradušies cīnīties par uzvaru, tādēļ maksimāli jākoncentrējas, piebilda treneris.

Saruna ar Latvijas izlases galveno treneri Sandri Veršakovu.

Latvijas izlasei Bulgārija jāuzveic divu spēļu summā, lai nodrošinātu vietu nākamajā kvalifikācijas kārtā. Otrā spēle norisināsies svētdien, plkst. 14.35, Dobeles Sporta centrā. Spēli tiešraidē varēs skatīties LTV7 un replay.lv.