Latvijas Handbola federācijā mainās amatpersonas, uzdevumi paliek līdzšinējie

Latvijas Handbola federācijā (LHF) 2020. gada vasarā notika pēkšņas un savdabīgas pārmaiņas, organizācijas vadību pametot vairākiem profesionāļiem. Amatā palika federācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis, bet ģenerālsekretāra un izlašu direktora amatā stājās jaunas personas. Arī padomes sastāvs tika atsvaidzināts. Vasarā gan īsti nebija skaidrs, kāpēc tik pēkšņas pārmaiņas, īpaši pēc gada sākumā rokasbumbas jaunlaiku vēsturē lielākā panākuma – dalības Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Jūlijā federācijas ikgadējā kopsapulcē organizācijas biedri atklāti izteica neapmierinātību ar līdzšinējās vadības darbu. Uzreiz pēc tam no darba federācijā aizgāja ģenerālsekretārs Guntis Ciematnieks un izlašu direktors Renārs Līcis. Interesanti, ka parasti opozīcijas spiediens jebkurā organizācijā ir vērsts pret visu valdošo varu, bet šoreiz handbola federācijas prezidents Bičevskis palika amatā. 

Latvijas Handbola federācijā meklē attīstības ceļusMārtiņš Kļavenieks

Starptautiski atzītais rokasbumbas tiesnesis Līcis, kurš federācijā strādāja kopš 2012. gada, Latvijas Radio uzsvēra, ka opozīcijas pārmetumi, viņaprāt, nebija balstīti faktos. "Neredzu pašlaik pamatojumu, kādēļ šādas pārmaiņas notika. Daudziem pārmetumiem.. nebija nekādu argumentu," viņš teica.

Pēdējos mēnešos LHF darbs bijis apgrūtināts, jo opozīcijai interesēja nevis handbola attīstība, bet savu mērķu sasniegšana, uzsvēra Līcis. 

Federāciju vadot Bičevskim, bet izpildvarā strādājot Līcim un Ciematniekam, tika sasniegta visu laiku augstākā šīs sporta veida virsotne – vīriešu izlases iekļūšana Eiropas čempionāta finālturnīrā. Tiesa, aizkulisēs pēc izlases iekļūšanas finālturnīrā skarbi tika kritizēts komandas gatavošanās process atbildīgajam startam, neaizvadot nevienu pilnvērtīgu pārbaudes maču. Līcis gan pauda, ka

aizkulišu cīņas par varu sākušās jau pirms vairākiem gadiem.

Jaunā ģenerālsekretāra Normunda Blomes pirmais darbs bija izvēlēties vīriešu izlasei galveno treneri, jo pavasarī nolīgtais vācietis Ārons Cīrke, līgumam beidzoties, pandēmijas dēļ pie komandas stūres neķērās.

Jaunieceltais izlases galvenais treneris Sandris Veršakovs pauda, ka pārmaiņas vienmēr ienes jaunas vēsmas, pārsvarā pozitīvas. Viņš gan uzskata, ka iespēja vadīt izlasi rokās iekritusi negaidīti agri. Veršakovs atzina, ka arī līdz šim nebūt viss nebija ļoti slikti, bet situācija izvērtusies tā, ka pārmaiņas kļuva nepieciešamas. Veršakovs jau iepriekš bija izvirzījis sev mērķi kļūt par izlases galveno treneri, taču vispirms viņš vēlējies iegūt lielāku pieredzi.

LHF prezidents Bičevskis ar jauno federācijas izpildvaru sastrādājoties labi.

Neoficiāli zināms, ka Bičevskis palicis amatā, jo opozicionāriem neesot bijis spēcīgs kandidāts, ko piedāvāt virzīt prezidenta amatam. Tiesa, martā gaidāms LHF vēlēšanu kongress, kad biedri lems, kurš turpmāk būs organizācijas prezidents. Bičevskis pagaidām vēl neatbildēja, vai būtu gatavs kandidēt uz vēl vienu termiņu. Viņaprāt, pirms lēmuma pieņemšanas vēl ir nepieciešamas nopietnas sarunas ar federācijas biedriem.

Bičevskis atzina, ka respektē LHF biedru izvēli federācijas veiksmīgākai attīstībai izvēlēties citus vadītājus. Taču

mērķi federācijas vadībai nav mainījušies un svarīgs uzdevums arvien būs iespējami spēcīgākā sastāva sapulcēšana valstsvienībā,

piebilda LHF prezidents.

LHF vadībai līdz vēlēšanu kongresam martā vēl būs dūšīgi jāpastrādā – jāsagatavo vīru izlase jau novembrī gaidāmajām Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm pret Norvēģiju izbraukumā un Baltkrieviju mājās. Savukārt 2021. gada janvārī Latvijai jāuzņem U-20 Eiropas čempionāts B divīzijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Handbols
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt