Pasaules kauss biatlonā. Iedzīšana vīriešiem un 4x6km stafete sievietēm

Latvijas-Igaunijas basketbola līga. BK "Ogre" - BK "Ventsplis"

EHF Kauss, Dobeles Tenax - Sanktpēterburgas "Ņeva"

Dobeles «Tenax» EHF Eiropas kausa otrajā spēlē uzvar ar nepietiekamu vārtu starpību, turnīrā izstājas

Dobeles "Tenax" komanda sestdien Eiropas Handbola federācijas (EHF) Eiropas kausa trešās kārtas otrajā spēlē mājās ar 30:29 uzvarēja Krievijas klubu Sanktpēterburgas "Ņeva", taču ar to nebija gana, lai sasniegtu nākamo kārtu.

Nākamo turnīra posmu sasniedza "Ņeva", kas divu spēļu summā bija pārāka ar 60:53. Pirmajā mačā "Ņeva" uzvarēja ar 31:23.

Dobelniekiem rezultatīvākais ar astoņiem gūtiem vārtiem bija Ņikita Pančenko, kurš arī piektdien bija sava kluba līderis. Toms Lielais pievienoja vēl sešus vārtus, kamēr Māris Veršakovs un Viktors Tarasenko attiecīgi pievienoja piecus un četrus "golus".

"Ņeva" vienībā astoņi vārti Aleksandram Kovaļenko, bet pa sešiem guva Pāvels Turajevs un Pāvels Kungurovs.

No 43 "Tenax" metieniem precīzi bija 30 raidījumi (71%), kamēr viesi izpildīja 46 metienus, gūdami 29 vārtus (66%).

"Tenax" pēc deviņām spēlētām minūtēm bija iedzinējos ar 5:8, taču Lielā un Veršakova "goli" 17.minūtē jau ļāva pārņemt vadību - 10:9. Nākamajās minūtēs tablo vairākkārt vēstīja neizšķirtu, bet līdz perioda beigām divu vārtu pārsvaru ieguva mājinieki.

Spēles turpinājumā "Ņeva" dažas reizes spēja pietuvoties līdz vienu vārtu deficītam, taču Egīls Politers 52.minūtē panāca 27:23. Pēdējā minūtē "Ņeva" atgrieza neizšķirtu 29:29, taču "Tenax" iemeta 30.vārtus, kas gan neglāba no zaudējuma divu spēļu summā.

"Ņeva" Dobelē ieradās bez vairākiem pamatsastāva spēlētājiem, taču arī "Tenax" nebija optimālā formā, jo piektdien aizvadīja pirmo maču pēc 44 dienu pārtraukuma.

"Ņeva" šobrīd atrodas otrajā vietā Krievijas handbola superlīgas turnīra tabulā ar kopumā aizvadītām 13 spēlēm, no kurām desmit gūtas uzvaras, divos mačos piedzīvots neizšķirts, bet vienā - piedzīvots zaudējums.

Šī komanda pēdējo reizi Krievijas handbola superlīgas čempionu titulu ir izcīnījusi 1993.gadā, tomēr pēdējā desmitgadē tā ir piecas reizes ieguvusi otro vietu, savukārt pēdējos trīs gadus stabili ieņēmusi šīs līgas trešo vietu.

Pagājušajā gadā EHF Eiropas kausā (kas tobrīd tika saukts par Izaicinājuma kausu) Sanktpēterburgas "Ņeva" iekļuva labāko 16 komandu sarakstā. 2018./2019.gadā tai izdevās nokļūt līdz pusfināliem, taču tajos zaudēja Bukarestes "CSM" komandai. "Ņeva" četras sezonas (no 2010. līdz 2013.gadam) ir aizvadījusi arī EHF Čempionu līgā.

Šī turnīra trešajā kārtā kopumā piedalīsies 32 komandas un spēlēs 16 pāros, lai noskaidrotu labākās 16 komandas, kas turpinās turnīru. Šajā kārtā izlozei automātiski pievienojās arī pagājušā gada astoņas labākās komandas, kurām pēc iepriekšējā gada rezultātiem bija ceļa zīme uz turnīra trešo kārtu.

Jau ziņots, ka 28.septembrī oficiāli tika pieņemts lēmums par EHF Eiropas kausa otrās kārtas spēļu atcelšanu starp Dobeles "Tenax" un Helsinku IFK komandām.