Atkāpjas Latvijas Handbola federācijas prezidente, vaino sporta nonākšanu valsts pabērna lomā

Latvijas Handbola federācijas (LHF) prezidente Ivita Asare ceturtdien atkāpās no amata, jo nesaskata iespēju pašreizējā situācijā piesaistīt nepieciešamo finansējumu sporta veida attīstībai. 

(papildināts ar LHF ģenerālsekretāres Līgas Bīriņas teikto)
Federācijas prezidentes amatā Asare bija nepilnus divus gadus, bet LHF padomes biedru sapulcē ceturtdien viņa paskaidroja, ka uzņemas atbildību par organizācijas nespēju sasniegt izvirzītos mērķus finansējuma piesaistē. Par vēl vienu atkāpšanās iemeslu Asare nosauca personiskus iemeslus.

"Diemžēl šobrīd Latvijā valsts līmenī sports ir nostādīts pabērna lomā un es kā mazas, bet jaudīgas federācijas vadītāja tikai ar godprātīgu darbu, tīru sirdsapziņu un atklātību nevaru nodrošināt sava sporta veida attīstību," Asari citēja LHF. 

Savukārt LHF ģenerālsekretāre Līga Bīriņa ceturtdien Latvijas Radio pastāstīja, ka situācija sporta nozarē ir ļoti bēdīga. Ilgstošās problēmas ar finanšu trūkumu LHF liek ļoti krasi izvērtēt prioritātes un daudzi projekti paliek cietējos. 

Asare par LHF prezidenti kļuva 2021. gada septembrī, amatā aizstājot Mārtiņu Bičevski. Asare iepriekš bija LHF viceprezidente.

Pēc Asares atkāpšanās LHF 8. jūnijā rīkos ārkārtas biedru sapulci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti