Zviedri pārliecinoši pieveic meksikāņus abām komandām veiksmīgā spēlē

Zviedrijas futbola izlase trešdien Jekaterinburgā ar 3:0 uzvarēja Meksiku pēdējās kārtas spēlē F apakšgrupā, taču gandarīti pēc beigu svilpes varēja būt arī zaudētāji, jo pēc Vācijas neveiksmes iekļuva Pasaules kausa astotdaļfinālā.

Grupā pirmo vietu ieguvušos zviedrus 50.minūtē vadībā izvirzīja Ludvigs Augustinsons, no tuvas distances precīzi trāpot vārtu tuvajā stūrī. Savukārt Andreass Grankvists 62.minūtē realizēja 11 metru soda sitienu, bet 74.minūtē Edsons Alvaress ievirzīja bumbu savos vārtos.

Meksikas vārtsargs skar bumbu ar rokām ārpus soda laukuma

Pirmo bīstamo situāciju pie Meksikas vārtiem sarūpēja vārtsargs Gilermo Očoa, pie soda laukuma tverot rokās bumbu, kas bija ārpus tā robežām. Očoa droši nospēlēja epizodes turpinājumā, tverot bumbu pēc Emila Forsberga soda sitiena.

Markuss Bergs skaistā kritienā sit nedaudz garām

Tuvu panākumam zviedri bija 12.minūtē, kad Markuss Bergs kritienā pār sevi raidīja bumbu cieši gar vārtu stabu.

Karloss Vela apdraud Zviedrijas vārtus

Vēl līdz puslaika vidum varēja izcelties arī meksikāņi - mazliet garām mērķim bumba lidoja pēc Karlosa Velas sitiena.

Bumbas skārienu rokai tiesnesis nekvalificē kā pārkāpumu

Zviedrijas spēlētāji prasīja 11 metru soda sitienu, kad bumba soda laukumā skāra Havjera Ernandesa roku, tomēr tiesnesis arī pēc video noskatīšanās pārkāpumu nefiksēja.

Ludvigs Augustinsons atklāj rezultātu

Savukārt otrā puslaika sākumā Zviedrijas izlasei izdevās atklāt rezultātu. Bumba nonāca pie aizsarga Augustinsona, kurš nekavējās gūt karjerā pirmos vārtus valstsvienībā.

Ektors Moreno pārkāpj noteikumus soda laukumā, Andreass Grankvists realizē 11 metru soda sitienu

Meksikāņiem situācija spēlē vēl vairāk sarežģījās 60.minūtē, kad Ektors Moreno soda laukumā nogāza Bergu. Piešķirto 11 metru soda sitienu realizēja Zviedrijas kapteinis Andreass Grankvists.

Edsons Alvaress ar roku ievirza bumbu savos vārtos

Alvaresa kļūme savu vārtu priekšā, ievirzot bumbu tīklā, maksāja Meksikai trešo vārtu zaudējumu. Tomēr otro vietu grupā meksikāņi noturēja, neraugoties uz zaudējumu.

F apakšgrupā bija sarežģīta situācija - teorētiski uz vismaz otro vietu grupā un iekļūšanu izslēgšanas turnīrā pretendēja visas četras komandas.

Paralēli Kazaņā Pasaules kausa līdzšinējā īpašniece Vācija cīņā par vietu astotdaļfinālā zaudēja Dienvidkorejas futbola izlasei un grupā palika pēdējā. Mājup ar grupā gūtu 3.vietu dosies Dienvidkoreja.

Priekšsacīkstēs 32 valstsvienības ir sadalītas astoņās grupās, kur katra izlase aizvadīs trīs spēles. Pa divām labākajām katras grupas komandām pēc apļa izspēles nonāks astotdaļfinālā un cīņu par trofeju turpinās izslēgšanas turnīrā.

Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi 15.jūlijā finālspēlē Maskavā, bet līdz tam spēles spēles risināsies 11 Krievijas pilsētu 12 stadionos. Pasaules kausa izcīņas spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.