Zagrebas «Dinamo» apspēlē favorītus «Chelsea» futbolistus, pārsteidz Čempionu līgas startā

Zagrebas "Dinamo" futbolisti otrdien UEFA Čempionu līgas (ČL) turnīra pirmajā kārtā savā laukumā pieveica Londonas "Chelsea". E grupas mačā "Dinamo" ar 1:0 apspēlēja "Chelsea".

Viesiem liktenīga kļuva 13.minūte, kad Mislavs Oršičs izmantoja viesu kļūdu, izgāja viens pret viesu vārtsargu Kepu Arrisavalagu un pārspēja viņu. "Chelsea" otrajā puslaikā veica piecas maiņas, nopelnīja trīs dzeltenās kartītes, taču pārspēt mājinieku vārtsargu Londonas futbolistiem tā arī neizdevās.

Otrā grupas spēlē "Salzburg" mājās spēlēja 1:1 ar "AC Milan". 28.minūtē Noā Okafors vadībā izvirzīja mājiniekus, bet 40.minūtē izlīdzinājumu panāca Aleksis Seilemeikers.

G grupā Dortmundes "Borussia" pārliecinoši ar 3:0 pārspēja "Copenhagen". 35.minūtē Marko Reiss un 42.minūtē Rafaels Gereiru guva vārtus, ļaujot mājiniekiem puslaiku noslēgt ar divu vārtu pārsvaru, - 2:0.

Trešos vārtus mājinieku labā 86.minūtē guva Džūds Belinghems. 89.minūtē bumba ielidoja arī Dortmundes kluba vārtos, kad Rasmuss Falks Jensens nonāca ar bumbu vārtu tuvumā, taču vārti aizmugures stāvokļa dēļ netika ieskaitīti.

"Sevilla" mājās ar 0:4 piekāpās Mančestras "City". Vārtus viesu labā 20. un 67.minūtē guva Ērlings Holanns, 58.minūtē - Fils Fodens, bet mača kompensācijas laika otrajā minūtē - Rubens Diašs.

H grupā Parīzes "Saint-Germain" mājās ar 2:1 pārspēja Turīnas "Juventus". 5. un 22.minūtē vārtus guva Kilians Mbapē, bet 53.minūtē vienus vārtus atspēlēja Vestons Makenijs.

Otrā grupas spēlē Lisabonas "Benfica" ar 2:0 uzvarēja Izraēlas komandu Haifas "Maccabi". Uzvarētāju labā vārtus guva Rafa Silva 50.minūtē un Alehandro Grimaldo četras minūtes vēlāk.

F grupā graujošas uzvaras svinēja viesi.

Glāzgovas "Celtic" mājās ar 0:3 atzina Madrides "Real" pārākumu. Viesu labā vārtus 56.minūtē guva Vinisiuss Žuniors, 60.minūtē Luka Modričs un 77.minūtē Edens Azārs.

Tikmēr "RB Leipzig" mājās ar 1:4 atzina Doņeckas "Šahtar" pārākumu. 16.minūtē Marians Šveds izvirzīja vadībā viesus, bet 57.minūtē izlīdzinājumu panāca Moameds Simakans. Tomēr jau minūti vēlāk Šveds guva vēl vienus vārtus, bet pārsvaru 76.minūtē nostiprināja Mihailo Mudriks un 85.minūtē - Lasina Traore.

Jau ziņots, ka Latvijas futbola klubs RFS Čempionu līgas kvalifikācijas turnīra pirmajā kārtā divu spēļu summā spēlēja 2:2 ar Somijas čempioni Helsinku HJK, bet piekāpās pēcspēles sitienos ar 4:5 un sacensības turpināja UEFA Konferences līgā, iekļūstot grupu turnīrā.

UEFA Čempionu līgas pamatturnīrā spēlē 32 komandas, no kurām daļa ir pārvarējusi četras kvalifikācijas kārtas.

2021./2022.gada sezonas sacensību finālā Parīzē Madrides "Real" ar 1:0 pārspēja "Liverpool".