Latvijas futbola virslīga. FK "Jelgava" – "RFS"

Sacensības peldēšanā "Rīgas sprints 2017"

Latvijas kausa izcīņas fināls sievietēm. "RFS" - "Liepāja"

Voitānes trīs vārti nodrošina RFS futbolistēm Latvijas kausu

Trīs Sandras Voitānes gūtie vārti sestdien palīdzēja valsts čempionei "Rīgas Futbola skolai" (RFS) izcīnīt Latvijas kausu sieviešu komandām. Skandalozu slavu ieguvušajā Latvijas kausa finālspēlē RFS komanda sestdien "Skonto" hallē, Rīgā, ar rezultātu 4:2 uzvarēja "Liepāju".

Latvijas izlases futboliste Voitāne 41.minūtē atklāja rezultātu, pēc tam izceļoties arī mača 70. un 86.minūtē. Tiesa, liepājnieces pirms tam 53.minūtē spēja panākt izlīdzinājumu 1:1, izceļoties Gunai Ozolai, tomēr RFS komandai piederēja liels pārsvars. Mača 88.minūtē RFS spēlētāja Margarita Ņikiforova ieraidīja bumbu savos vārtos, kas ļāva "Liepājai" starpību samazināt, taču apdraudēt pēdējo gadu Latvijas dāmu futbola vadošā kluba uzvaru viņas nespēja.

Latvijas kausa finālmačam dāmu komandām vajadzēja notikt jau 8.oktobrī neitrālā laukumā Iecavā, tomēr spēli tur nebija iespējams uzsākt saistībā ar vārtu konstrukciju neatbilstību, kas nebija pienācīgi nostiprināta. Konstatējot nepilnības Iecavā, tika nolemts cīņu pāris stundu vēlāk aizvadīt Rīgas stadionā "Arkādija", kas ir RFS mājvieta. Tiesa, "Liepāja" atteicās no šādas iespējas un uz maču neieradās.

Sākotnēji LFF sieviešu futbola speciālists Jevgēnijs Gedertsons aģentūrai LETA norādīja, ka finālu tiks mēģināts pārcelt uz oktobra beigām vai novembra sākumu, kā potenciālo norises vietu minot Olaini, kur ir mākslīgais segums, tomēr beigās tika nolemts maču aizvadīt "Skonto" hallē.

RFS futbolistes Latvijas kausu izcīnīja ceturto reizi pēc kārtas, kamēr "Liepāja" finālspēlē zaudēja trešo reizi tikpat mačos.

RFS un "Liepāja" Latvijas kausa finālā tikās arī 2014. un 2015.gadā, abos mačos ar 5:1 uzvarot Rīgas komandai. Savukārt pērn rīdzinieces ar 8:0 sagrāva "Rezēkni".

RFS un "Liepāja" šosezon ieņēma pirmās divas vietas Sieviešu futbola līgā (SFL), Rīgas vienībai piekto reizi kļūstot par Latvijas čempioni. Liepājnieces visus četrus šosezon piedzīvotos zaudējumus SFL turnīrā cietas spēlēs tieši pret "Rīgas Futbola skolu" - 1:2 un 0:7 savā laukumā, kā arī 0:1 un 1:6 izbraukumā.