Virslīgas līderi RFS cīnās neizšķirti ar FK «Liepāja» futbolistiem

"Optibet" Latvijas futbola virslīgas līdervienība RFS sestdien viesos cīnījās neizšķirti 1:1 ar "Liepāju".

RFS komandai pēc šīs spēles pārsvars par vicelīderi "Valmieru" ir četri punkti, abām vienībām aizvadot vienādu spēļu skaitu.

Pirmais puslaiks aizritēja intensīvā cīņā ar momentiem abos laukuma galos. Ļoti aktīvi spēli sāka liepājnieki, kuri pie RFS vārtiem sarūpēja uzreiz vairākas bīstamas vārtu gūšanas epizodes.

Līdzīgā cīņā sākās arī otrais puslaiks, kura ievadā vairākas reizes mājiniekus no zaudētiem vārtiem glāba Krišjānis Zviedris. Lai gan liepājnieku uzbrukumi apsīka, tomēr tieši viņi pirmie izmainīja rezultātu uz tablo. Mača 58.minūtē pēc Mihaila Gordeičuka sitiena bumba rikošetā no RFS futbolista nonāca vārtos, turklāt tās lidojuma virzienu neredzēja rīdzinieku vārtsargs Vītauts Čerņausks.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 16 minūtes, pēc stūra sitiena savu auguma pārsvaru soda laukumā izmantoja Žiga Lipuščeks, kurš ar galvu raidīja bumbu mērķī - 1:1.

Jūrmalas "Spartaks" nospēlē neizšķirti ar "Riga" FC

Jau ziņots, ka iepriekšējo trīs sezonu čempione "Riga" sestdien viesos spēlēja neizšķirti 1:1 (0:1) ar Jūrmalas "Spartaks" vienību. Zaudējot punktus, rīdzinieki vēl vairāk attālinājušies no izredzēm aizstāvēt titulu, kas, visticamāk, nonāks RFS vai "Valmieras" rokās.

Vēl šodien "Metta" mājās izrāva neizšķirtu 2:2 pret "Daugavpils" vienību.

Punktu laukuma saimniekiem sarūpēja Lūkas Vapne, kurš kompensācijas laikā realizēja 11 metru soda sitienu.

Pirmie šajā mačā vadību ieguva viesi, kad 20.minūtē pēc Kaspara Kokina pašaizliedzīgās cīņas bumbu ieguva Dele Izraēls, kurš pēc ielaušanās soda laukumā guva vārtus.

Daugavpils komanda savu pārsvaru dubultoja otrā puslaika vidū jeb 69.minūtē, kad Izraēls apspēlēja pretinieku un soda laukumā piespēlēja Andrejam Kovaļovam, kurš trieca bumbu vārtos - 2:0. Pāris minūtes vēlāk Emīls Birka nepieskatīts saņēma bumbu pretī vārtiem un "Metta" vienus vārtus atguva.

Kompensācijas laikā Iļja Korotkovs tika nogāzts soda laukumā un uz "Daugavpils" vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. "Pendeli" devās izpildīt Lūkass Vapne, kurš kompensācijas laika otrajā minūtē izrāva neizšķirtu 2:2.

Vienā sestdien paredzētajā spēlē rezultāts jau ir zināms. Tajā "Valmierai" piespriesta tehniskā uzvara izbraukuma mačā ar Daugavpils "Noah Jūrmala".

Virslīgā pirmo vietu ar 55 punktiem 23 dueļos ieņem RFS. 51 punkts 23 spēlēs ir "Valmierai", 46 punkti 23 cīņās ir "Riga" komandai un 45 punkti 25 spēlēs "Liepājas" vienībai. Tālāk ar 34 punktiem 25 spēlēs seko "Spartaks", bet 28 punkti 23 cīņās ir "Daugavpilij". 18 punkti 24 mačos ir "Metta", bet Daugavpils "Noah Jurmala" ar trim punktiem 28 mačos ir pēdējā vietā.

Virslīgas sezonu uzsāka deviņas komandas, bet čempionāta gaitā vispirms par izstāšanos paziņoja titulētākā no deviņām komandām "Ventspils", bet pēc tam - arī skandāliem apvītā Daugavpils "Noah Jurmala".

Šī gada virslīgas čempions tiks noskaidrots četru apļu turnīrā.