Sporta ziņas

Latvijā atgriezies izlases futbolists Jānis Ikaunieks

Sporta ziņas

Pasaules tūres Jūrmalas posmu pludmales volejbolā grib pārcelt uz nākamo gadu

Profesionāli sportisti un komandu dalībnieki drīkst trenēties kopā ar komandu

Virslīgas futbola klubi pamazām atsāk treniņus, atļaujas ilgāk jāgaida Rīgā

Zaļā gaisma ceļā uz futbola sezonu ir dota – jau trešdien daži Latvijas virslīgas klubi sāka treniņus, bet daži vēl gaida atbildīgo iestāžu lēmumus, lai iekļūtu treniņbāzēs. Tikmēr treneri turpina darboties, lai izstrādātu programmas, kā futbolistiem sākt sagatavošanās darbus sezonai, piemērojoties jaunajiem apstākļiem.

Veselības ministrijas un sporta nozari pārstāvošās Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātais plāns ļauj profesionālām komandām jau otrdien trenēties ārtelpās, arī stadionos. Tiesa gan, ievērojot visus piesardzības pasākumus, lai samazinātu risku inficēties ar Covid-19. Sportistiem jāievēro divu metru distance, aizliegts lietot koplietošanas telpas, kā arī ir virkne pasākumu, kas jāievēro, lai neredzamais koronavīruss neapdraudētu sportistu un treneru veselību un pat dzīvību.

Biedrības “Latvijas Futbola Virslīga” izpilddirektors Ainārs Dakša LSM.lv pastāstīja, ka trešdien treniņus atsākuši vairāki futbola klubi, tostarp FK “Liepāja”, Valmiera" FC, un arī Jūrmalas “Spartaks” to plānojot darīt. Arī “Ventspils” un “Jelgava” cer atsākt treniņus jau tuvākajā laikā. Dakša norādīja, ka ārpus Rīgas ar treniņu atsākšanu lielu problēmu nav, bet Rīgas klubiem mazliet ilgāks gaidīšanas laiks, lai saņemtu atļauju izmantot sporta bāzes.

Tas gan nenozīmē, ka tiešām sāksies pilnvērtīgi treniņi – kā norādīja Dakša, šobrīd klubi gūs jaunu pieredzi, jo līdz šim nav bijuši treniņi, kur jāievēro distance un katram spēlētājam savs ierobežots laukums. Bet situācijai ir jāpielāgojas, un arī šādi treniņi jau kā gaisma tuneļa galā.

Šobrīd gan treniņus var atsākt tie futbolisti, kuriem ir noslēgti profesionāli līgumi. Amatieriem un spēlētājiem, kuri vēl ir darba attiecību meklējumos, uz treniņu sākšanu būs jāgaida. Dakša norāda, ka, visdrīzāk, šādu personu liktenis atrisināsies brīdī, kad Ministru kabineta noteikumi atļaus treniņus 13 cilvēku grupai.

Optimistiskākais scenārijs paredz, ka divas nedēļas pēc tam, kad būs atcelts liegums sporta sacensībām, varētu sākties virslīgas sezona. Cerams, tas varētu notikt 26. maijā. Ja viss neritēs tik raiti, bet sezonu pagūs atklāt līdz Jāņiem, virslīga spēs izspēlēt trīs apļu turnīru. Ja liegumu atcelts vēlāk, būs jāsamierinās ar divu apļu turnīru, atzina Dakša.

KONTEKSTS:

Covid-19 izplatības ierobežošanai ieviestie pasākumi Latvijā tieši skara sporta klubus, arī profesionālos, kuriem tika liegtas iespējas profesionāli darboties. Ar 28. aprīli atbildīgās institūcijas profesionāliem sportistiem ir atļāvusi darboties ārtelpās un izmantot arī stadionus, taču ne koplietošanas telpas, un visiem ir jāievēro droša divu metru distance un virkne piesardzības pasākumu. Futbola virslīgā sezonai bija jāsākas 13. martā, taču ārkārtas situācijas dēļ tās sākums atlikts uz nenoteiktu laiku. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti