Virslīgas futbolā «atvaļinājums» beidzies, treniņu atsākšana gan ne allaž izdodas raiti

Pēdējo dienu laikā Latvija kļuvusi par kārtējo Eiropas valsti, kur profesionālās futbola komandas atsākušas treniņus, darbojoties grupās. Kamēr citviet Eiropā klubi steidz pabeigt sezonu, Latvijā jaunais futbola cēliens vēl tikai gaida sākumu. Virslīgā lielākā daļa komandu jau trenējas ārā, savukārt divām vienībām tas vēl nav izdevies. 

Lai arī oficiāls lēmums par treniņu atļaušanu āra apstākļos tika pieņemts jau aprīļa beigās, klubi ar atgriešanos laukumā īpaši nesteidzās un vairākas vienības pirmos treniņus sāka tikai šonedēļ. Tomēr viss neiet tik gludi, kā varētu domāt.  

Futbola klubi trenējas virslīgas sezonas gaidāsMāris Bergs

  Valsts vicečempionus RFS treniņa laikā apmeklējusi Rīgas pašvaldības policija, Latvijas Radio pastāstīja RFS komandas ģenerāldirektors Māris Verpakovskis. Stadiona apkaimē dzīvojošie cilvēki satraucas, redzot, ka notiek treniņi lielā grupā, un zvana policijai.

  "Policijai vienkārši ir pienākums ierasties, tādēļ viņi brauc un pārbauda mūs," paskaidroja Verpakovskis. "Ko viņi pārbauda – vai mēs nepārkāpjam 2 metru distanci, kā ievērojam distanci laukumā. Pēc noteikumiem trenēties var tikai profesionāļi, tāpēc viņi pārbauda, vai spēlētājiem tiešām ir profesionāli līgumi ar mums un vai viņiem ir tiesības trenēties."

  Treniņus joprojām nav atsākušas divas komandas – FK "Metta" un BFC "Daugavpils", kuras saskārušās ar pašvaldību noteiktajiem ierobežojumiem. Gan "Metta", gan "Daugavpils" netiek stadionos, jo pašvaldības gluži vienkārši to vēl nav atļāvušas.

  Daugavpils komandas ģenerāldirektors Nauris Mackevičs paskaidroja, ka viņa komandā šobrīd ir astoņi spēlētāji ar profesionāliem līgumiem, līdz ar to nav iespējams aizvadīt pilnvērtīgus treniņus. Ne visi virslīgas klubos spēlējošie ir profesionāļi, daļa futbolistu esot amatieru statusā.

  Trenēties grupās drīkst tikai ar profesionālu līgumu, savukārt pārējiem jāturpina darboties individuāli.

  Mackevičs arī norādīja, ka šobrīd prioritāte ir atsākt treniņus bērnu un jauniešu akadēmijā.

  "Mūsu virslīgas komanda – labi, ka mums tāda ir, bet mūsu pamatdarbība ir bērnu akadēmija," teica Mackevičs. "Mums daudz svarīgāk ir, lai arī bērni var trenēties. Mēs jau visus papīrus esam iesnieguši, visus noteikumus un programmu, kā strādāsim šajā laikā. Tā ir pirmā prioritāte, un ceram, ka tas notiks roku rokā – ja saņemsim atļauju trenēties visai akadēmijai, mēs plānosim, kā trenējas virslīga. Šobrīd mums ir astoņi cilvēki uz vietas, kuriem ir atļauja trenēties, tie ir profesionāļi. Un kas tas par treniņu astoņiem cilvēkiem? Tas ir tas pats, ka mēs individuāli strādājam un nekas nemainīsies. Ja nebūs Ministru kabineta lēmuma, kas atļauj trenēties visiem, tad sāksim treniņus ar tiem astoņiem."

  Darba pilnas rokas ir ne tikai klubu vadībai, bet arī treneriem, kuriem jāizdomā, kā vadīt treniņus, ievērojot visus nepieciešamos drošības pasākumus.

  Viens no Jelgavas kluba treneriem Aleksandrs Cauņa Latvijas Radio pastāstīja, ka treniņos šobrīd vairāk vērtē spēlētāju fiziskā gatavību, bet ar bumbu tiek strādāts salīdzinoši maz.

  Pašreizējā treniņu metodika ļauj spēlētājiem neaizmirst, ka viņi trenējas futbolā. Futbolisti trenējas pāros, darbojas distancēti viens no otra, arī skriešanas vingrinājumos tiek saglabāta vairāku metru distance, paskaidroja Cauņa.

  Vairākām komandām jārisina jautājums, kā Latvijā atgriezties leģionāriem, kas piespiedu pauzē bija devušies uz savām dzimtajām zemēm.

  Uz vietas esošie futbolisti tikmēr priecājas, ka beidzot atsākušies komandu treniņi. RFS futbolists Roberts Savaļnieks atzina, ka pirmajos treniņos jāatgūst futbola sajūtas, taču ar fizisko gatavību nav problēmu, jo arī pauzē katrs darbojās pēc individuāla plāna.

  "Sajūtas ir kā pēc ilgāka atvaļinājuma," teica Savaļnieks. "Protams, nebija atvaļinājums, katrs individuāli uzturējām sevi formā, cik vien varējām. Treneri deva programmas, un kaut ko darījām, tā nebija, ka gulējām dīvānā un gaidījām, kad sāksim trenēties. Taču trenēties grupās ar bumbām ir pavisam savādāk, nekā skriet pa mežu."

  Optimistiskākais scenārijs paredz, virslīgas spēles tukšu tribīņu priekšā varētu notikt maija beigās, taču nav izslēgta iespēja, ka sezona sāksies tikai jūnijā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Futbols
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti