Virslīga atbalsta iespēju ārzemju spēlētājiem iegūt pašmāju futbolista statusu

Latvijas Futbola virslīgas (LFV) biedru kopsapulcē ceturtdien, piedaloties visiem astoņiem aktīvajiem biedriem, kā arī Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidentam Kasparam Gorkšam un sporta direktoram Dainim Kazakevičam, aktīvi tika diskutēts par sāpīgo leģionāru jautājumu. Diskusiju rezultātā tika nolemts ar nākamo sezonu leģionāru statusu neattiecināt uz Eiropas Savienības (ES) valstu futbolistiem, kā arī par “homegrown player” principa ieviešanu.

Kopsapulces ievadā biedrības ,,Latvijas Futbola Virslīga’’ valdes priekšsēdētājs biedriem atgādināja minētā jautājuma attīstības hronoloģiju, vēstot, ka jautājums ir aktuāls visas sezonas garumā. Tika atgādināts, ka šī gada 31. augusta LFV biedru kopsapulcē notika balsojums, kurā ar 7-1 tika atbalstīts biedrības viedoklis leģionāru jautājumā sekojošā formā: rosināt LFF, sākot ar 2019. gada sezonu, ievērot likumus attiecībā uz līdztiesīgu nodarbinātību Eiropas Savienības (ES) pilsoņiem, neattiecinot leģionāru statusu ES valstu futbolistiem, taču saglabājot leģionāru skaita limitu citu valstu futbolistiem, informē turnīra organizētāji.

Turpinājumā LFF sporta direktors Dainis Kazakevičs informēja par LFF priekšlikumiem aktuālā jautājuma saistībā. Tiek ziņots, ka apstiprināšanai LFF valdē tiks virzīts citviet Eiropā praktizējošais “homegrown player” princips, kas paredz iespēju ārzemju spēlētājiem iegūt pašmāju futbolista statusu, un līdz ar to uz viņu vairs neattiektos jebkāda veida ārzemnieku ierobežojumi dalībai Latvijas virslīgā.

Šādu statusu var iegūt jebkuras nacionalitātes, tautības vai cita veida piederības spēlētājs, kurš 15 līdz 21 gadu vecuma periodā vismaz trīs gadus ir piedalījies sacensībās kā LFF licencēts spēlētājs, likumsakarīgi šādu statusu automātiski nodrošinot ikvienam Latvijas jaunajam futbolistam.

Kopsapulcē tik aprakstīti divi modeļi, kas tiks virzīti balsojumam gaidāmajā LFF valdes sēdē. LFF Elites futbola un Sacensību komiteju skatījumā apstiprināšanai LFF valdē tiks virzīts priekšlikums par ierobežojumu kopējam spēlētāju skaitam sezonas pieteikumā (25), tai skaitā iekļaujot ne vairāk kā astoņus ārzemju spēlētājus (17/8 modelis, minētajiem 17 esot ”homegrown player’’ statusa spēlētājiem), savukārt LFF administrācija atbalsta 9/16 modeli, tai skaitā nosakot, ka uz laukuma pastāvīgi katrā spēlē jāatrodas vismaz četriem pašmāju jeb ”homegrown player’’ spēlētājiem.

Kopsapulces turpinājumā tika diskutēts par minēto LFF piedāvājumu, kā arī tika aktualizēts jautājums par virslīgas sākotnējo viedokli un tā neņemšanu vērā, LFF izstrādājot šo modeli. Uz to Kazakevičs norādīja, ka leģionāru statuss pēc būtības Latvijā vairs netiks izmantots, atsaucoties uz jaunieviesto “homegrown player’’ spēlētāju modeli, jo šāda statusa iegūšanā vienlīdzīgas tiesības un iespējas ir kā pašmāju, tā citu valstu sportistiem.

Pēc tam, kad LFF pārstāvji pēc aktuālās informācijas paušanas pameta kopsapulci, ”Riga FC’’ pārstāvis Romāns Lajuks mutiski pauda neuzticību LFV valdes priekšsēdētājam Maksimam Krivuņecam un kopā ar vēl divu klubu “Spartaks Jūrmala” un FK “Ventspils” pārstāvjiem pameta kopsapulci. Pārējie biedri ar balsojumu (vienbalsīgi 5-0) noformulēja LFV viedokli, kas paredz atbalstu LFF attiecīgo komiteju izstrādātajam variantam par 17/8 modeli, informē Virslīga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti