«Villarreal» futbolisti uzvar Eiropas līgas finālā, izcīna kluba vēsturē pirmo titulu

Spānijas futbola komanda "Villarreal" trešdien Gdaņskā triumfēja UEFA Eiropas līgā, izcīnot pirmo titulu kluba 98 gadu pastāvēšanas vēsturē.

"Villarreal" finālmačā pēcspēles sitienu sērijā uzveica Anglijas premjerlīgas klubu Mančestras "United". Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 1:1, papildlaikā vārti netika gūti, bet "pendelēs" pārāki ar 11:10 bija Spānijas vienības futbolisti.

Uzvaru "Villarreal" klubam nodrošināja vārtsarga Heronimo Ruli realizētais pēcspēles sitiens.

Pirmie vārti spēlē tika gūti 29.minūtē. Daniels Pareho pēc standartsituācijas izspēles bumbu nogādāja soda laukumā, kur no tuvas distances precīzi sita Žerārs Moreno.

"United" atspēlēties izdevās vien 55.minūtē, kad pieredzējušais Edisons Kavani soda laukumā bija pirmais pie vārtsarga atsistās bumbas. 70.minūtē Markuss Rešfords soda laukumā iepretim vārtiem no partnera saņēma piespēli un uzreiz izdarīja sitienu, bet bumba palidoja garām labajam vārtu stabam. Minūti vēlāk Kavani no tuvas distances soda laukumā nespēja ar galvu vārtos raidīt Lūka Šova piespēli.

Mančestras komanda pēdējās 30 minūtēs pretiniekiem teju neatdeva bumbu un ik pa laikam centās saasināt situāciju pie "Villarreal" vārtiem, bet uzvaru pamatlaikā izraut neizdevās. Papildlaikā neliels pārsvars bija spāņiem, taču vārti netika gūti un cīņa turpinājās aizraujošā pēcspēles sitienu sērijā.

Tajā precīzi sita visi 20 abu komandu laukuma spēlētāji, bet abi vārtsargi Ruli un Davids de Hea vairākās situācijās bija tuvu tam, lai atvairītu bumbu. Pēc 20 izpildītajiem sitieniem abi bumbu ķērāji stājās aci pret aci. Ruli izpildītais spēcīgais sitiens savu mērķu sasniedza, turpretī de Heas raidījumu atvairīja pretinieku vārtsargs.

Spēli Gdaņskas stadionā klātienē vēroja aptuveni 9500 līdzjutēju.

"United" pusfinālā divu spēļu summā ar 8:5 pārliecinoši uzvarēja Itālijas klubu "AS Roma", bet "Villarreal" ar 2:1 pārspēja Londonas "Arsenal".

Anglijas premjerlīgā "United" izcīnīja otro vietu, bet "Villarreal" Spānijas čempionātā bija septītā.

"United" viens no līderiem UEFA Eiropas līgā šosezon bija Edinsons Kavani, kurš piecās spēlēs guva sešus vārtus. Viņš arī ir pirmais spēlētājs kopš 2015./16.gada sezonas, kuram UEFA Eiropas līgā vārtus izdevies gūt abos pusfināla mačos, kā arī finālā.

"Villarreal" šis bija pirmais UEFA Eiropas līgas fināls. Iepriekš "Villarreal" četras reizes pusfinālā zaudēja "Valencia", "Arsenal", "Porto" un "Liverpool" vienībām.

"United" ceļā uz finālu teju apstājās jau otrajā kārtā, jo pirmajā mačā ar "AC Milan" spēlēja neizšķirti 1:1, uzvaru ar 1:0 izraujot otrajā duelī. "Villarreal" rezultāta ziņā sīvāko cīņu aizvadīja pusfinālā pret "Arsenal".

Titulmačam Gdaņskā bija jānotiek jau pērn, bet Covid-19 pandēmijas dēļ to pārcēla uz Ķelni. Pēc gada fināls paredzēts Seviljā, bet 2023.gadā - Budapeštā.

Pērn finālā "Sevilla" no Spānijas ar 3:2 uzvarēja Milānas "Inter".

Sestdien Stambulā UEFA Čempionu līgas finālspēlē tiksies divi Anglijas premjerlīgas klubi Mančestras "City" un Londonas "Chelsea".