Viena izmantota iespēja Dienvidkorejai nodrošina uzvaru pār Latvijas futbolistiem

Latvijas futbola izlase sestdien Turcijā ar 0:1 zaudēja Dienvidkorejai neoficiālā pārbaudes spēlē, lai gan Āzijas komandai bija daudz vairāk iespēju panākt iespaidīgāku rezultātu. Abas vienības ne tuvu nebija optimālā sastāvā, jo spēle risinājās laikā, kas nav iekļauts oficiālā pārbaudes spēļu "logā".

Valstsvienības vārtos debitēja Kaspars Ikstens, kuru 33.minūtē pārspēja Korejas līgas čempionu "Jeonbuk Hyundai" uzbrucējs Kims Šinvuks.

Dienvidkoreja ir kvalificējusies 2018.gada Pasaules kausa finālturnīram, bet spēli pret Latviju aizvadīja ar pašmāju līgas, kā arī Japānas un Ķīnas klubu futbolistiem sastāvā. Korejai tas neliedza lielāko daļu spēles pavadīt pretinieku laukuma pusē un nereti apdraudēt Ikstena vārtus.

Rezultātu Dienvidkoreja atklāja pēc stūra sitiena, Kimam ar galvu trāpot vārtu tuvajā stūrī. Kims Šinvuks janvāra beigās Antālijā guva visus Dienvidkorejas vārtus arī pārbaudes spēlēs pret Moldovu (1:0) un Jamaiku (2:2).

Pēc pārtraukuma Latvijas izlase pie bumbas tika biežāk, tomēr organizētus uzbrukumus spēja izveidot reti. Toties bīstamāki izvērtās Dienvidkorejas uzbrukumi. Kimam 68.minūtē bija teicama iespēja dubultot pārsvaru, tomēr viņš no tuvas distances ar galvu sita garām vārtiem. Vairāki bīstami centrējumi pie Ikstena vārtiem sekoja viens otram, tomēr dubultot pārsvaru korejieši nespēja, turklāt Latvijas vārtsargs darbojās bez kļūdām.

Arī galvenā trenera Aleksandra Starkova vadītā Latvijas izlase nebija optimālajā sastāvā, kas pavēra iespējas debitantiem un izlasē mazāk pieredzējušiem spēlētājiem.

Spēle risinājās Antālijā, kur Dienvidkorejas valstsvienība aizvada treniņnometni. Līdz šim vienīgajā savstarpējā spēlē Latvijas valstsvienība Dienvidkorejai zaudēja 2010.gada janvārī Spānijas pilsētā Malagā (0:1).

Nākamo pārbaudes spēli Latvijas izlase aizvadīs 22.martā Spānijā pret Fēru salu izlasi. Tā būs iespēja pārtraukt zaudējumu sēriju, jo Latvijas futbolisti pārbaudes spēlēs iepriekš piekāpās arī Saūda Arābijai un Kosovai.