Latvijas futbola virslīga

Nepiešķir 11 metru soda sitienu uz FK Jelgava vārtiem

FK "Jelgava" - "Valmiera Glass ViA"

FK "Jelgava" - "Valmiera Glass ViA". Spēles momenti

"Valmiera Glass/ViA" futbolisti svētdien sezonā priekšpēdējā mačā viesos nospēlēja neizšķirti 0:0 pret FK "Jelgava", saglabājot izredzes turnīrā finišēt 4.vietā, kas komandai ļautu nākamajā sezonā spēlēt Eiropas līgas kvalifikācijā.

Valmieras kluba futbolists Mārcis Ērglis pēc mača intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka komandas uzdevums bija spēlē uzvarēt. Viņš gan piebilda, ka labāk tomēr iegūt vienu punktu par neizšķirtu nekā palikt tukšā.

Intervija ar "Valmiera Glass/ViA" futbolistu Mārci Ērgli

Iespēja garantēt 4.vietu valmieriešiem būs pēdējā spēlē 9.novembrī mājās pret pastarīšiem FK "Metta".

"Viss mūsu rokās, pašiem viss jāizdara," teica Ērglis.

Jelgavnieki pirmajā puslaikā vairāk uzbruka un nogādāja bumbu arī soda laukumā, bet būtiskus draudus vārtiem neradīja. Savukārt bīstamāko situāciju izveidoja viesi - viens pret vārtiem 33.minūtē izrāvās Toluvalase Arokodare, tomēr viņa sitienu atvairīja FK "Jelgava" vārtsargs Germans Māliņš. Laukuma saimnieki vistuvāk vārtu guvumam nonāca 41.minūtē, kad pēc centrējuma no tuvas distances ar galvu sita Maksims Votinovs, bet vietā bija Valmieras kluba vārtsargs Vladislavs Lazarevs.

Uz FK "Jelgava" vārtiem nepiešķir 11 metru soda sitienu

Tiesnesis Dmitrijs Naļivaiko 72.minūtē nolēma nepiešķirt 11 metru soda sitienu uz jelgavnieku vārtiem. Ēriks Punculs pēc izrāviena pa labo malu ieskrēja soda laukumā un nokrita pēc kontakta ar mājinieku aizsargu Ivo Minkeviču, bet soģis pārkāpumu nesaskatīja.

Aktivizējās arī FK "Jelgava", izveidojot vairākus bīstamus uzbrukumus, kas rezultātu neizmainīja. Spēles galotnē "Valmiera Glass/ViA" gandrīz nepārtraukti bija jāgādā par savu vārtu drošību, bet skaitļi uz rezultāta tablo palika nemainīgi.

Intervija ar "Valmiera Glass/ViA" futbolistu Krišu Kārkliņu

"Valmiera Glass/ViA" pussargs Krišs Kārkliņš pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka komandas mērķis ir trešā vieta virslīgā, un komanda ir gatava par to cīnīties.

Intervija ar FK "Jelgava" futbolistu Ivo Minkeviču

Savukārt FK "Jelgava" aizsargs Minkevičs teica, ka jācīnās par uzvaru un it īpaši mājas laukumā sevi jāapliecina arī spēlē, kas neko daudz sezonas kopvērtējumā neizšķirs.

RFS - FK "Ventspils" spēles apskats

Valmieras komandai labvēlīgi beidzās spēle Rīgā, kur RFS ar 2:1 pārspēja 3.vietas pretendentus FK "Ventspils". Mājiniekiem uzvaras vārtus kompensācijas laikā guva Dāvis Ikaunieks. Valmieras komandai tas vismaz teorētiski saglabā izredzes arī uz bronzas medaļām.

Cerības uz iekļūšanu Eiropas līgas kvalifikācijā nav zudušas arī Jūrmalas "Spartakam", kas svētdien mājās ar 2:0 uzveica BFC "Daugavpils". Vārtus jūrmalniekiem otrajā puslaikā guva Igors Tarasovs un Nemanja Belakovičs.

Savukārt FK "Liepāja" mājās panāca neizšķirtu 2:2 čempioniem "Riga" FC, lai gan kopš 10. minūtes spēlēja 10 vīru sastāvā pēc Kristera Tobera noraidījuma. Felipe Brisola un Ivans Lukjanovs otrajā puslaikā līdz 86.minūtei nodrošināja rīdziniekiem 2:0 pārsvaru, taču atlikušajā laikā Ričards Fraidejs un Raivis Andris Jurkovskis panāca neizšķirtu.

Latvijas futbola virslīgā čempioni jau ir zināmi, tomēr visas intrigas vēl nav atrisinātas, jo turpinās cīņa gan par bronzas godalgām, gan 4.vietu, kas ļaus tās ieguvējiem nākamajā sezonā piedalīties Eiropas līgas kvalifikācijā.

Čempionu titulu jau ir nodrošinājis "Riga" FC, savukārt sudraba medaļas garantējuši RFS futbolisti. Pašreizējiem trešās vietas  īpašniekiem FK "Ventspils" ir divu punktu pārsvars pār tuvākajiem konkurentiem valmieriešiem. Izredzes izcīnīt ceļazīmi uz Eiropas līgas kvalifikāciju saglabā arī Jūrmalas "Spartaks", kas pirms pēdējās kārtas ieņem 5.vietu vienu punktu aiz Valmieras kluba.

Virslīgā startē deviņas komandas, kas līdz 9. novembrim izspēlēs četrus apļus. Jau zināms, ka pēdējie paliks FK "Metta" futbolisti, kam par vietas saglabāšanu virslīgā būs jācīnās pārspēlēs.