Video saskatīts 11 metru soda sitiens nodrošina Zviedrijai uzvaru pār korejiešiem

Pirmās kārtas spēles Pasaules kausa finālturnīra F grupā pirmdien Ņižņijnovgorodā noslēdza Zviedrijas uzvara 1:0 pār Dienvidkoreju, turklāt skandināviem iespēju tikt pie trim punktiem nodrošināja tiesneša lēmums prasīt video palīdzību, lai izlemtu par 11 metru soda sitiena piešķiršanas pamatotību.

Vārtus 65.minūtē guva Andreass Grankvists ar 11 metru soda sitienu, ko piešķīra pēc video palīdzības galvenajam tiesnesim. Pirmo reizi kopš 1958.gada zviedri uzvarēja pirmajā spēlē Pasaules kausa finālturnīrā.

Andreass Grankvists realizē 11 metru soda sitienu

Dienvidkorejieši vairāk pārvaldīja bumbu spēles sākumā, toties Zviedrijas izlase radīja pirmās nopietnās vārtu gūšanas iespējas.

Korejas aizsardzība pēdējā līnijā novērš draudus vārtiem

Tikai aizsarga Kima Jungvona izklupiens liedza zviedru kapteinim Grankvistam 18.minūtē nonākt ideālā sitiena pozīcijā vārtu priekšā.

Zviedri izšķērdē lielisku iespēju, Korejai teicami nospēlē vārtsargs

Vēl pāris minūtes vēlāk Markuss Bergs sita no tuvas distances vārtu priekšā, tomēr korejiešus izglāba vārtsargs Čo Hjunvo. Puslaika beigās korejiešiem vairāk bija jārūpējas par savu vārtu drošību, jo Zviedrijas uzbrukumi sekoja viens otram.

Bīstams uzbrukums izdodas arī Dienvidkorejai

Aktīvāk Dienvidkorejas izlase atsāka spēli pēc pārtraukuma un 52.minūtē bumba pēc Džaheola Kū sitiena ar galvu lidoja cieši gar vārtu tuvo augšējo stūri.

Izcili nospēlē korejiešu vārtsargs

Tomēr vairāk darba vārtos bija Čo, kura teicamā reakcija uz vārtu līnijas korejiešus izglāba 56.minūtē.

Pārkāpumu Dienvidkorejas soda laukumā fiksē ar video palīdzību

Korejas izlases pussargs Kims Minvū 62.minūtē soda laukumā, pirms aizsniedzās līdz bumbai, nogāza Zviedrijas futbolistu Viktoru Klaesonu, bet tiesneša svilpe tobrīd klusēja, neraugoties uz skandināvu aktīvajiem protestiem. Korejieši jau bija tikuši līdz pretinieku soda laukumam, kad tiesnesis spēli apturēja un informēja, ka izmantos video palīdzību.

Pēc brīža uz Dienvidkorejas vārtiem piešķīra 11 metru soda sitienu, ko aukstasinīgi realizēja Grankvists.

Korejiešu centieni izglābties mača beigās neko nedeva, lai gan bumba vairāk nekā iepriekš bija Robina Olsena sargāto vārtu priekšā.

Pirmajā spēlē F grupā Meksika svētdien ar 1:0 pārspēja pašreizējo Pasaules kausa īpašnieci Vāciju.

Divas spēles vēlāk pirmdien notiks arī G grupā - plkst. 18 Sočos tiksies Beļģijas un Panamas valstsvienības, turpretim plkst. 21 Volgogradā cīņu sāks Tunisijas un Anglijas izlases.

Priekšsacīkstēs 32 valstsvienības ir sadalītas astoņās grupās, kur katra izlase aizvadīs trīs spēles. Pa divām labākajām katras grupas komandām pēc apļa izspēles nonāks astotdaļfinālā un cīņu par trofeju turpinās izslēgšanas turnīrā.

Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi 15.jūlijā finālspēlē Maskavā, bet līdz tam spēles spēles risināsies 11 Krievijas pilsētu 12 stadionos. Pasaules kausa izcīņas spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.