Krištianu Ronaldu trešdien Eiropas čempionāta pusfinālā apliecināja sevi Portugāles izlases līdera lomā un spēlē pret Velsu otrajā puslaikā atklāja rezultātu, savukārt Nani dažas minūtes vēlāk pēc viņa piespēles panāca jau 2:0 pārsvaru.

Ronaldu 50.minūtē pēc stūra sitiena teicami trāpīja ar galvu, un Velsas vārtsargs Veins Henesijs nespēja tvert bumbu, kas lidoja zem vārtu pārliktņa. Ronaldu tie bija desmitie vārti Eiropas čempionātu finālturnīros.

Savukārt Nani 53.minūtē ievirzīja vārtu apakšējā stūrī bumbu, ko zemu un spēcīgi piespēlēja Ronaldu.

Portugāļi pirmajā puslaikā sākotnēji vairāk kontrolēja bumbu, tomēr uzbrukumā arvien aktīvāka kļuva Velsas izlase.

Pa vārtiem 10.minūtē kritienā pār sevi mēģināja sist Krištianu Ronaldu, taču noteikumu ietvaros tika traucēts, un 11 metru soda sitiena piešķiršanu Portugāles zvaigzne nesagaidīja.

Pirmais nopietnais sitiens pa vārtiem spēlē izdevās portugālim Žoau Mariu, kurš 16.minūtē sita garām.

Savukārt Velsas futbolisti pāris minūtes vēlāk pēc stūra sitiena radīja iespēju savam līderim Garetam Beilam, kurš netrāpīja mērķī.

Bez trāpījuma pa bumbu beidzās Velsas uzbrukums 21.minūtē.

Beils par sevi atgādināja ar izrāvienu 23.minūtē, bet viņa sitienu no apmēram 20 metriem tvēra vārtsargs Rui Patrisiu.

Līdz Patrisiu bumba nenonāca 25.minūtē, kad pēc Beila centrējuma Endija Kinga sitienu novirzīja aizsarga Žozē Fontes plecs.

Velsas vārtsargs Veins Henesijs pārliecinoši tvēra bumbu pēc centrējuma 26.minūtē.

Henesijs pārliecinoši kontrolēja situāciju vārtu priekšā arī pēc Portugāles stūra sitiena 42.minūtē.

Ronaldu īsti neaizsniedzās līdz bumbai pēc centrējuma 44.minūtē.

Portugāles izlasei pusfinālā bija jāiztiek bez komandas spēlē svarīgā aizsarga Pepes, kurš laukumā nevarēja doties augšstilba savainojuma dēļ. Pepi aizstāja Brunu Alvešs, savukārt brīdinājumu normas dēļ ārpus sastāva palikušā Viljama Karvalju vietā spēlēja Danilu.

Pirmoreiz augstākā līmeņa turnīra pusfinālā spēlējošajai Velsas izlasē sapelnīto dzelteno kartīšu dēļ sastāvā nebija Ārona Remzija un Bena Deivisa, kurus aizstāja pussargs Endijs Kings un aizsargs Džeimss Kolinss.

*Raidīšanas tiesību ierobežojumu dēļ video redzami Latvijas teritorijā.