Latvijas futbola izlase

Māra Verpakovska komentārs

PK kvalifikācijas spēle futbolā. Latvija – Portugāle

PK atlases spēle futbolā. Latvija - Portugāle

Latvijas futbola izlase piektdien "Skonto" stadionā nenoturējās pret Eiropas čempioniem un ar 0:3 zaudēja Portugālei 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas grupas spēlē. Pasaules labākā futbolista meistarībai atbilstoši nospēlēja Krištianu Ronaldu, kurš uzvarētājiem guva divus vārtus un piespēlēja trešo vārtu guvumā.

Katrā puslaikā pa vieniem vārtiem iesita Ronaldu, apliecinot gan augstu meistarību, gan spēles intuīciju. Trešo reizi Andri Vaņinu vārtos pārspēja Andrē Silva.

Žozē Fonte 41. minūtē sitienā ar galvu augstā lēcienā no tuvas distances trāpīja pa vārtu tuvo stabu, kurp lēca arī Latvijas vārtsargs Andris Vaņins. Bumba atlēca uz tukšo vārtu pusi, kur to vien gaidīja Ronaldu.

Ronaldu izvirza Portugāli vadībā

Īstajā vietā vārtu priekšā Ronaldu spēja būt arī pēc pārtraukuma 63. minūtē, kad bumba pēc rikošeta nonāca vārtu priekšā un uzbrucējam no tuvas distances atlika trāpīt tukšos vārtos.

Ronaldu panāk Portugālei 2:0 pārsvaru

Četras minūtes vēlāk Silva pie soda laukuma atņēma bumbu Kasparam Gorkšam, pēc mirkļa jau saņēma atpakaļ piespēli no Ronaldu un netraucēti izrāvās pret Vaņina vārtiem.

Silva gūst Portugālei trešos vārtus

Spēles atslēgas punkti

Latvijas izlases disciplīna aizsardzībā pajuka pirmā puslaika beigās un portugāļi varēja izmantot savu tehnisko pārākumu.

Krištianu Ronaldu parādīja ne vien teicamas prasmes bumbas kontrolē un sitienos pa vārtiem, bet arī prata būt uzbrukuma smailē tur, kur tas bija visefektīvāk.

Portugāles valstsvienība divreiz ilgāk kontrolēja bumbu, neatstājot mājiniekiem daudz izredžu.

Portugāļu precizitāte piespēlēs sasniedza teju 90 %. Latvijai - 74%.

Latvijas valstsvienība pret Eiropas čempioniem laukumā laida četrus debitantus.

Ronaldu meistarība kādu jauno futbola cienītāju ietekmēja tik spēcīgi, ka zēns dažas minūtes pirms spēles beigām izskrēja laukumā, lai tiktu pie sava elka. Ar spēles aizkavēšanos apsargi tika galā ātrāk nekā abu komandu spēlē 2004.gadā, kad laukumā izskrēja puskailā Zemene.

Zēns izskrien laukumā pie Ronaldu

Bijušais Latvijas izlases futbolists Kristaps Blanks pēc mača Latvijas Televīzijas studijā teica, ka Portugāles izlase apliecināja prasmes uz meistarības rēķina atrast situācijas vārtu gūšanai.

Kristaps Blanks par aizvadīto spēli

Jau puslaika pārtraukumā Blanks atzina, ka Portugāles izlase spēja pozicionālas spēles ritējumu pavērst sev par labu un pamazām veidot bīstamākas situācijas, līdz Ronaldu guva vieglus vārtus.

Latvijas izlase kvalifikācijas grupā noslīdēja uz pēdējo - 6.- vietu, jo Andora negaidīti ar 1:0 mājās uzveica ungārus un Pasaules kausa kvalifikācijā guva 13 gadu laikā pirmo uzvaru.

Grupas līderi šveicieši ar 2:0 viesos pārspēja Fēru salu izlasi. Portugāļi arvien trīs punktus atpaliek no Šveices, bet ir jau astoņus punktus priekšā tuvākajiem sekotājiem ungāriem.

Kristaps Blanks par pirmo puslaiku

Pirmā puslaika lielākajā daļā ar pāris bīstamiem sitieniem izcēlās Ronaldu, tomēr nevainojami vārtos nospēlēja Vaņins.

Riskanta situācija bija arī portugāļiem, kad bumba pēc centrējuma bija tuvu tam, lai trāpītu diviem spēlētājiem pa roku.

Bumba teju trāpa pa roku Portugāles futbolistiem

Ronaldu 23. minūtē no soda laukuma robežas spēcīgi raidīja bumbu zem pārliktņa, bet Vaņins sitienu atvairīja.

Vaņins "izvelk" bumbu pēc Ronaldu sitiena

Savukārt 36.minūtē Vaņins aizsniedzās līdz bumbai pēc Ronaldu sitiena vārtu apakšējā stūrī.

Vaņins vēlreiz pārliecinoši novērš briesmas

Gaisa cīņās Latvijas izlase aizsardzībā visbiežāk bija pārāka, neļaujot izvērst bīstamas situācijas soda laukumā. Centieni nospēlēt droši ļāva ilgstoši noturēt neizšķirtu.

Latvijas vārti pēc Ronaldu sitiena bija briesmās 54.minūtē - Vaņins atvairīja Ronaldu sitienu

Vēlreiz Latvijas vārtos pārliecinoši darbojas Vaņins

Mājinieki tuvu panākumam bija divas minūtes vēlāk, kad pēc Oļega Laizāna tāla un spēcīga soda sitiena sava meistarība bija jārāda Rui Patrisiu Portugāles vārtos.

Rui Patrisiu atvaira Oļega Laizāna sitienu

Latvijas izlases pamatsastāvā laukumā devās divi debitanti - Jūrmalas "Spartaka" pussargs Jevgēņijs Kazačoks un FK "Ventspils" aizsargs Ņikita Koļesovs. Latvijas izlases galvenā trenera amatā atgriezies Aleksandrs Starkovs otrajā puslaikā laida laukumā arī Dāvi Indrānu un Edgaru Vardanjanu.

Abas komandas uz spēli ieradās laicīgi - Portugāles izlases zvaigzne Ronaldu pa ceļam uz ģērbtuvēm sasveicinājās ar jaunajiem sava talanta cienītājiem.

Portugāles izlase ierodas uz spēli

Savulaik Latvijas izlasē rezultatīvi spēlējušais Māris Verpakovskis pirmsspēles studijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka laukuma segums allaž bijis īpatnējs un slidens, pie kā grūti pierast pat laukuma saimniekiem.