Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē Latvijas futbolisti aizvadīja visai cienījamu spēli pret Eiropas čempioniem Portugāles izlasi, taču zaudēja ar nepatīkamu rezultātu 4:1, liecina organizatoru informācija. 30 tūkstošu skatītāju ietilpinošajā “Estadio Algarve” spēles rezultātu atklāja lielākā futbola zvaigzne Krištianu Ronaldu, izpildot 11 metru soda sitienu. Vārtus Latvijas izlases rindās guva Artūrs Zjuzins.

Latvijas futbolisti spēle iesāka braši – lai gan portugāļi dominēja laukumā, taču Latvija braši turējās aizsardzībā. Un nebija jau arī tā, ka Latvijas futbolistiem trūka iespēju. Jau devītajā minūtē stūra sitienu izpildīja Gļebs Kļuškins un pieslēdzās Igors Tarasovs, taču pārāks bija Portugāles vārtsargs Rui Patrisiu.

Ronaldu uzbrukumā Latvijas izlases vārtiem uzbrukumā devās vairākkārt, taču Andris Vaņins lieliski tika galā ar savu uzdevumu. Līdz 27. minūtē Nani pameta bumbu uz priekšu, bet FK “Jelgava” un Latvijas izlases aizsargs Gints Freimanis, taisot izklupienu, nogāza Portugāles futbolistu. Līdz ar to sekoja soda sitiens, kuru, protams, uzticēja Ronaldu. Vaņinam gandrīz izdevās tvert bumbu, bet... ar gandrīz spēlē pret Portugāli ir par maz, un Portugāles valstsvienība izvirzījās vadībā.

Ronaldu tie bija 67. vārti izlases rindās un otrie Latvijas izlases vārtos. Pirmos zvaigzne guva tālajā 2004. gadā, kad Portugāle uzvarēja Latviju ar rezultātu 2:0, bet spēle vairāk iespiedusies atmiņā ar puskailās Zemenes izskriešanu laukumā.

Spēles pirmajā puslaikā Latvijas izlase trīs reizes apdraudēja Portugāles izlases vārtus, demonstrējot saturīgu un skatāmu spēli. To novērtēja arī līdzjutēji, jo vairāku desmitu tūkstošu skatītāju piepildītajā stadionā reizi pa reizei varēja dzirdēt arī Latvijas futbola līdzjutēju izsauktos uzmundrinājuma saucienus.

Otrajā puslaikā pirmais bīstamais moments bija brīdī, kad Portugālei otrais 11 metru soda sitiens. Taču šoreiz Ronaldu apdraudēt Vaņina sargātos vārtus neizdevās – vārtu stabs glāba Latvijas izlasi no vēl viena vārtu zaudējuma.

67. minūtē notika neticamais – vārtus guva Artūrs Zjuzins, kurš tikko bija iznācis uz maiņu, izlīdzinot spēles rezultātu – 1:1! Tas bija septītais vārtu guvums Zjuzinam izlases rindās.

Taču jau pēc brīža Portugāle atgādināja, ka ne velti ir Eiropas čempioni – vadībā savu izlasi izvirzīja Rikardu Karvalju, un Latvija atkal ienāca iedzinējos.

Ronaldu vēlme gūt vārtus vainagojās panākumiem 86. minūtē - ar zvaigznes neatvairāmo sitienu diemžēl Vaņinam nebija iespēju tikt galā.

Spēles pēdējās minūtēs Renatu Sančess radīja iespēju, lai pie trešā vārtu guvuma spēlē tiktu Ronaldu, taču šoreiz šāds solis nevainagojās panākumiem. Taču Ronaldu neatslāba un vēlreiz devās uzbrukumā, taču... vārtu pārliktnis.

Kompensācijas laikā tomēr Portugāles izlases spēlētāju vēlme gūt pārliecinošu uzvaru atkal vainagojās panākumiem - Bruno Alvešs guva 11. vārtus Portugāles izlases rindās. Un rezultāts jau kļuva gauži nepatīkams Latvijas izlasei - 4:1.

Jāatgādina, ka Latvijas futbola valstsvienība kvalifikācijas ciklu iesākusi visai neveiksmīgi. Ar 1:0 gan tika svinēta visai samocīta uzvara pār pundurvalsti Andoru, taču Rīgā ciesti divi zaudējumi – ar 0:2 spēlē pret niecīgajām Fēru salām un ar 0:2 arī ar visnotaļ nopietnu pretinieku – Ungārijas izlasi.

Savukārt Portugāles izlase kvalifikācijas ciklu iesāka ar zaudējumu Šveicei (0:2), bet pēc tam ar 6:0 sagrāva gan Andoru, gan Fēru salas.

Līdz ar to kvalifikācijas turnīra B apakšgrupas kopvērtējuma līdere ir Šveice ar 12 punktiem, otrajā vietā ir Portugāle ar deviņiem punktiem, savukārt septiņi punkti Ungārijas kontā un trešā pozīcija, bet ceturtajā vietā Fēru salas ar četriem punktiem. Latvija ar trim punktiem ir piektajā pozīcijā, bet pēdējā vietā ir Andora, kurai nav guvusi uzvaras.