Pasaules kausa kvalifikācijas spēles pirmajā puslaikā Latvijas futbola izlase ar 0:1 piekāpās Portugāles valstsvienībai, liecina organizatoru informācija.

Spēles sākumā Latvijas izlase vareni spēlēja aizsardzībā. 5. minūtē gan Portugālei stūra sitiens, taču tas nebija nopietns apdraudējums Latvijas izlases vārtsarga Andra Vaņina sargātajiem vārtiem. Spēles 7. minūtē Vaņins lieliski tika galā arī ar Žao Mariu sitiena.

9. minūtē lieliska iespēja gūt vārtus bija Latvijas izlasei – Gļebs Kļuškins izpildīja stūra sitienu, Igors Tarasovs pieslēdzās, taču Rui Patrisiu bija pārliecinošs.

18. minūtē bumbu uz Latvijas izlases vārtiem raidīja lielākā Portugāles izlases zvaigzne Krištianu Ronaldu, taču uzdevuma augstumos bija atkal Vaņins.

23. minūtē Artjoms Rudņevs devās uzbukumā, taču pārspēt Patrisiu neizdevās.

Spēles 27. minūte izvērtās visai neveiksmīga Latvijas futbolistiem. Nani pameta bumbu uz priekšu, bet FK “Jelgava” un Latvijas izlases aizsargs Gints Freimanis, taisot izklupienu, nogāza Portugāles futbolistu. Līdz ar to sekoja soda sitiens, kuru, protams, uzticēja Ronaldu. Vaņinam gandrīz izdevās tvert bumbu, bet... ar gandrīz spēlē pret Portugāli ir par maz, un Portugāles valstsvienība izvirzījās vadībā.

Jau pēc dažām minūtēm Ronaldu atkal uzbruka Latvijas izlases vārtiem, bet Vaņins nospēlēja pārliecinoši.

Spēles 40. minūtē atkal stūra sitiens Latvijas izlasei, un atkal to izpildīja Kļuškins, taču bumba neatrada spēlētājus.

Pirmā puslaika izskaņā bija vairāki bīstami momenti, taču ar vārtu guvumu tie nevainagojās.