Itālijas valstsvienība pirmdien Sendenī izmantoja divas no daudzajām iespējām uzbrukumā un ar 2:0 astotdaļfinālā uzvarēja līdzšinējos Eiropas čempionus spāņus. Džordžio Kjellīni guva vārtus pirmajā puslaikā, kurā Spānija nospēlēja gauži nevarīgi, bet jau mača kompensācijas laikā Graciāno Pelle pārsvaru divkāršoja.

Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā Itālijas valstsvienība tiksies ar Pasaules kausa īpašnieci Vāciju.

Edera soda sitienu 33.minūtē atvairīja spāņu vārtsargs Davids de Hea, taču bumba palika vārtu priekšā, kur Kjellīni lieki nekavējās.

Savukārt jau kompensācijas laikā Pelle netraucēti tika pie bumbas soda laukuma vidū un bez kavēšanās sita no gaisa, panākot iepriekšējā Eiropas čempionāta finālistei divu vārtu pārsvaru.

Bīstamāk uzbrukumā jau spēles sākumā darbojās itālieši. Edera sitiens 6.minūtē tika bloķēts un ripojošo bumbu savāca de Hea.

Savukārt Graciāno Pelle 8.minūtē sita ar galvu, bet teicami nospēlēja de Hea.

Emanuele Džakerīni minūti vēlāk sita kritienā pār sevi, un de Hea atvairīja bumbu uz vārtu stabu, tomēr epizode izrādījās velta, jo tiesnesis mirkli iepriekš konstatēja pārkāpumu Itālijas izlasē.

Pašreizējā čempionvienība Spānija pretinieku vārtus centās apdraudēt 28.minūtē, kad Andresa Injestas sitiens vārtsargam Džanluidži Bufonam lielas rūpes neradīja.

Puslaika izskaņā rezultāts varēja divkāršoties, tomēr de Hea aizsniedzās līdz Džakerīni sistajai bumbai, kas lidoja zem vārtu pārliktņa.

Spāņi uzbrukumā par sevi atgādināja ceturtajā minūtē pēc pārtraukuma ar Alvaro Moratas sitiena ar galvu, taču bumba nonāca tieši Bufona rokās.

De Hea vēlreiz glāba Spānijas vārtus 55.minūtē, kad viens uz vārtiem rāvās Eders.

Savukārt 62.minūtē bumba ilgāk bija Spānijas soda laukumā, kur itāliešiem pietrūka viena pieskāriena, lai gūtu otros vārtus.

Neveiksmīgi bija arī Spānijas centieni uzbrukt no tālākas distances - 70.minūtē garām vārtiem sita uz maiņu laukumā uznākušais Aritss Aduriss.

Minūti vēlāk neprecīzs bija arī spāņu kapteiņa Serhio Ramosa sitiens ar galvu pēc stūra sitiena.

Otrā puslaika vidū spāņi uz brīdi sasparojās. Bīstamāks bija Injestas sitiens no gaisa 76.minūtē, taču teicamas prasmes vārtos apliecināja Bufons.

Bufons pārliecinoši nospēlēja arī nākamajā Spānijas uzbrukumā pēc Žerāra Pikē tāla sitiena.

De Hea glābēja lomā atkal iejutās 85.minūtē, atvairot Lorenco Insinjes brīvu sitienu no tālas distances.

Spāņiem pēdējā iespēja izglābties bija Pikē mēģinājums gūt vārtus 89.minūtē, taču viņš soda laukumā līdz bumbai aizsniedzās tikai ar futbolzābaka purngalu un īsts sitiens nesanāca.

*Raidīšanas tiesību ierobežojumu dēļ video redzami Latvijas teritorijā.