Itālijas izlase pirmdien Lionā katrā puslaikā guva pa vieniem vārtiem un ar 2:0 uzvarēja Beļģijas futbolistus pirmajā spēlē Eiropas čempionāta finālturnīra E grupā. Jau 34 gadus beļģiem nav izdevies uzveikt Itālijas valstsvienību  oficiālu turnīru spēlēs.

Itāliju 32.minūtē vadībā izvirzīja Emanuels Džakerīni, kam tie bija pirmie vārti valstsvienībā kopš 2013.gada. Savukārt jau mača kompensācijas laikā Graciano Pelle panāca divu vārtu pārsvaru.

Džakerīni saņēma tālu Leonardo Bonuči piespēli no centra apļa un izrāvās viens pret vārtsargu Tibo Kurtuā, kuru aukstasinīgi pārspēja.

Pellem komandas biedri mača izskaņā ātrā uzbrukumā izkārtoja iespēju ērtam un netraucētam sitienam no gaisa.

Abu komandu spēlētāji mača sākumā uzmanīgi darbojās sava soda laukuma tuvumā un centās nepieļaut bīstamus sāncenšu uzbrukumus.

Pirmā asākā situācija izveidojās 10.minūtē - Radžas Naingolana tālu un spēcīgu sitienu atvairīja itāliešu vārtsargs Džanluidži Bufons.

Spēcīgs tāls sitiens 35.minūtē izdevās itālietim Antonio Kandrevam, bet vietā bija Kurtuā.

Iespēja divkāršot pārsvaru Itālijai bija 36.minūtē, kad aizsargu un Kurtuā nesaskaņotā rīcība ļāva no labas pozīcijas netraucēti ar galvu sist Pellem, taču vārtos viņš netrāpīja.

Lielisku ātru uzbrukumu 53.minūtē izveidoja Beļģijas izlase, tomēr Romelu Lukaku sita ne tikai pāri Bufonam, bet arī nedaudz garām vārtu augšējam stūrim.

Jau nākamajā triecienā uz Beļģijas vārtiem iespējas izcelties bija Pellem, kura ar galvu sisto bumbu vārtu apakšējā stūrī aizsniedza Bufons. Otrajā puslaikā beļģi vairāk uzbruka un daudz kontrolēja bumbu pretinieku soda laukuma tuvumā, taču reti tiekot labā sitiena pozīcijā.

No tuvas distances ar galvu 81.minūtē pāri Itālijas vārtiem sita uz maiņu laukumā uznākušais Divoks Oridži. Atbildi parādā nepalika arī itālieši un pāris minūtes vēlāk Kurtuā bija jāparāda sevi no labākās puses, atvairot Čiro Imobiles sitienu.

Beļģijas izlasei pēdējā iespēja izglābties vēl bija 90.minūtē, tomēr pietrūka noslēguma sitiena soda laukumā.

Dienas pirmajā spēlē E grupā neizšķirti 1:1 nospēlēja Zviedrijas un Īrijas izlases.

*Raidīšanas tiesību ierobežojumu dēļ video redzami Latvijas teritorijā.