Savam spēkam uzticīgā Islandes futbola izlase pirmdien Nicā sarūpēja Eiropas čempionāta vēsturē unikālu sensāciju, ar 2:1 pēdējā astotdaļfināla spēlē pārspējot favorīti Angliju un nodrošinot dalību finālturnīra astoņu spēcīgāko komandu vidū. Islandieši atguvās pēc neveiksmīga spēles sākuma un iegūto vienu vārtu pārsvaru noturēja līdz beigu svilpei.

Angļus 4.minūtē vadībā izvirzīja 11 metru soda sitienu realizējušais Veins Rūnijs, taču jau pāris minūtes vēlāk Ragnars Sigurdsons panāca izlīdzinājumu. Vadībā Islandi 18.minūtē izvirzīja Kolbeins Sigtorsons.

Islandes izlasi, kas pārstāv valsti ar tikai nedaudz vairāk kā 330 000 iedzīvotāju, svētdien ceturtdaļfinālā Sendenī gaidīs spēle pret mājiniekiem francūžiem.

Mačs sākās veiksmīgi Anglijas izlasei, kas nopelnīja tiesības uz 11 metru soda sitienu, jo Islandes vārtsargs Hanness Haldorsons soda laukumā nogāza Rahimu Sterlingu.

Rūnija sitiens vārtu apakšējā stūrī Haldorsonam bija netverams.

Turpretim islandieši 6.minūtē izmantoja labu sānu iemetienu, lai bumbu nogādātu vārtu priekšā Sigurdsonam, kurš panāca izlīdzinājumu.

Angļu vilšanos vēl lielāku vērsa Sigtorsons, kurš izmantoja iespēju brīvi sist pēc ieiešanas soda laukumā, un vārtsargs Džo Hārts bumbu tikai aizķēra ar roku, bet nenoturēja.

Angļi vairāk kontrolēja bumbu un bīstamu situāciju izveidoja 15.minūtē pēc stūra sitiena, kad pietrūka veiksmes gan vārtu priekšā, gan pēc Deles Alli tālsitiena bumba lidoja garām mērķim.

Pāri vārtiem 17.minūtē sita arī Harijs Keins.

Draudīgi pa islandiešu vārtiem 28.minūtē vēlreiz sita Keins, bet vārtsargs Haldorsons pārvirzīja bumbu pāri pārliktnim.

Islandei puslaika turpinājumā nebija daudz iespēju - 34.minūtē no tālas distances garām sita Ari Skulasons.

Lielākas briesmas Hārta vārtiem draudēja 55.minūtē, kad Sigurdsons soda laukumā sita kritienā pāri sev, tomēr bumbas ceļā bija vārtsargs.

Angļi atbildēja ar Alli sitienu 60.minūtē, bet bumba aizlidoja krietni pāri vārtiem.

Džeimijs Vardijs pret islandiešu vārtiem izrāvās 70.minūtē, tomēr Sigurdsons pēdējā brīdī izklupienā aizsniedzās līdz bumbai un izsita to aiz gala līnijas. Veltas bija angļu cerības uz 11 metru soda sitienu.

Iespēju vēl vairāk sarūgtināt angļus 72.minūtē neizdevās izmantot Birkiram Sevarsonam, kura sitienu tuvajā stūrī atvairīja Hārts.

Līdzīgā situācijā, tikai no vēl tuvākas distances tuvajā stūrī 83.minūtē sita Islandes kapteinis Arons Gunarsons, bet Hārts nospēlēja droši.

Angļiem vilšanos sagādāja arī pēdējās cerības uzbrukums kompensācijas laika beigās, kad vārtu priekšā neizdevās centrējumu noslēgt ar labu sitienu.

Jau iepriekš bija zināmi pārējie trīs ceturtdaļfinālu pāri - ceturtdien Marseļā tiksies Polijas un Portugāles izlases, dienu vēlāk Lillē spēlēs Velsa un Beļģija, savukārt sestdien Bordo spēkiem mērosies Vācijas un Itālijas valstsvienības.

*Raidīšanas tiesību ierobežojumu dēļ video redzami Latvijas teritorijā.