Ceturtdienas noslēgumā Pasaules kausa finālturnīrā kājbumbas līdzjutējiem saldais ēdiens - Ņižņijnovgorodā notiekošā spēle Argentīna - Horvātija, kurā gan pavisam negaidīts rezultāts - Horvātijas izlase ar 3:0 uzvarēja par favorītiem uzskatītos argentīniešus.

Spēlē iesākās asi, lai gan horvātiem šajā spēlē zaudēt nebija ko - drīzāk tā varēja tikai iegūt, jo jau pirms šīs spēles šī izlase jau bija iekrājusi trīs punktus, atšķirībā no Argentīnas, kurai spēles likme bija ļoti augsta.

30. minūtē Enco Peresam bija lieliska iespēja izvirzīt Argentīnas izlasi vadībā, taču vārtu stabiņš glāba Horvātijas valstsvienību.

Peresam neizdodas izvirzīt Argentīnu vadībā

Bet drīz vien lieliska iespēja Mario Mandžukičam, bet bumba mērķi nesasniedza.

Mandžukiča raidījums nesasniedz mērķi

Kompensācijas laika izskaņā lieliska iespēja vēlreiz bija Horvātijas valstsvienībai, taču bumba atkal nesasniedza mērķi. Pirmais puslaiks noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu.

Horvātijas izlasei neizdodas atklāt rezultātu

Par spīti rezultātam, stadionā valdīja laba atmosfēra - fani nebija saskumuši, bet, tieši otrādi, bija draudzīgi, LTV telefonintervijā atklāja žurnālists Edmunds Novickis, kurš šo spēli vēroja klātienē. Runājot par drošību, Novickis pastāstīja, ka draudi nav jūtami, vismaz, ja salīdzina ar Eiropas čempionātu, kas pirms diviem gadiem risinājās Francijā.

Intervija ar Edmundu Novicki

Otrais puslaiks iesākās interesnti, bet intrigu vēl vairāk palielināja neticami notikumi - vārstarga Vilfredo Kavajero kļūda un Antes Rebiča ātrā reakcija vārtu priekšā izvirzīja Horvātiju vadībā.

Vārstarga kļūda, un Horvātija izvirzās vadībā

Gūtie vārti atdzīvināja spēli, un beidzot varēja redzēt arī supertalanta Lionela Mesi klātbūtni. Turpinoties spēlei, argentīnieši tā arī nespēja tikt pie reālas iespējas izlīdzināt rezultatu, kas saniknoja ne tikai spēlētājus un treneru korpusu, bet absolūti izsita no līdzsvara arī fanus, kas sāka saprat - vēl mazliet, un Argentīna var neiekļūt izslēgšanas spēlēs.

Desmit minūtes līdz spēles pamatlaika beigām atkal Kabajero kļūda, un šoreiz Luka Modričs raidīja bumbu vārtos, līdz minimumam samazinot Argentīnas izlases izredzes izlīdzināt rezultātu.

Lukas Modriča vārtu guvums

Šāds pavērsiens, protams, radīja vēl vairāk emociju uz laukuma. Taču emocijas argentīniešiem nepalīdzēja. Tieši otrādi - pie lieliskas iespējas gūt vārtus tika Ivans Rakitičs, taču bumba trāpīja vārtnu pārliktnī.

Bumba nesasniedz mērķi

Horvātija turpināja baudīt futbolu, kas vainagojās ar trešo vārtu guvumu jau kompensācijas laikā - un šoreiz Rakitiča raidītā bumba sasniedza mērķi.

Rakitičam izdodas gūt vārtus

Argentīniešu futbola zvaigzne Mesi pirmajā spēlē nespēja realizēt 11 metru soda sitienu, un viena no turnīra favorītēm nospēlēja neizšķirti 1:1 ar mazo Islandi, radot sensāciju. Horvātija iepriekšējā spēlē pārliecinoši ar 2:0 uzvarēja kolorīto Nigērijas izlasi.

Nākamo spēli Argentīnas valstsvienība aizvadīs 26. jūnijā Sanktpēterburgā, cīnoties ar Nigērijas izlasi un mēģinot tomēr kvalificēties astotdaļfinālam, savukārt Horvātija bez stresa spēlēs ar sensacionālajiem vikingiem - Islandes valstsvienību.