Futbols

Airēšana

Futbols

Ventspils un Liepājas futbola klubi Eiropas līgā tiek otrajā kvalifikācijas kārtā, RFS izstājas

FK “Ventspils” futbolisti ceturtdien ar minimālu zaudējumu atbildes spēlē pārvarēja Eiropas līgas kvalifikācijas pirmo kārtu un turpinās dalību otrajā prestižākajā kontinenta klubu turnīrā, kur cīņu turpinās arī viesos Baltkrievijā uzvarējušais FK "Liepāja", liecina organizatoru informācija. Tālāk par pirmo kārtu netika cits Latvijas klubs RFS.

(papildināts ar Latvijas klubu nākamajiem pretiniekiem)
Ventspils komanda viesos ar 0:1 piekāpās Albānijas klubam Duresas “Teuta”, bet divu spēļu summā Latvijas klubs bija pārāks ar 3:1 un nodrošināja dalību nākamajā kārtā. Atbildes spēlē vienīgos vārtus mājiniekiem 48.minūtē guva Šerifs Kalaku.

Nākamie FK "Ventspils" pretinieki būs Maltas "Gzira United", kas divu spēļu summā cīnījās neizšķirti 3:3 ar Horvātijas kluba Splitas "Hajduk" futbolistiem, bet tālāk tika viesos vairāk iesistu vārtu dēļ. Pērnajā sezonā "Gzira United" nacionālajā čempionātā ieguva 3.vietu.

Veiksmīgi izbraukumā nospēlēja liepājnieki, ar 2:1 Baltkrievijas galvaspilsētā pārspējot Minskas "Dinamo" un divu spēļu summā svinot uzvaru 3:2. Liepājas klubu 10.minūtē vadībā izvirzīja Danu Spataru, bet Dodo 70.minūtē pārsvaru divkāršoja. Jau mača kompensācijas laikā bumba FK "Liepāja" vārtos nonāca no viesu vārtsarga Valentīna Raļkeviča.

FK "Liepāja" nākamajā kārtā spēlēs pret pašlaik septīto spēcīgāko Zviedrijas klubu "Norrkoping", kas pirmajā kārtā divu spēļu summā ar 4:1 uzvarēja "Saint Patrick's" no Īrijas.

Savukārt RFS vienība Rīgā ar 0:2 zaudēja Latvijas izlases aizsarga Vitālija Maksimenko pārstāvētajam Slovēnijas klubam Ļubļanas "Olimpija", kas divu spēļu summā bija pārāks ar 4:3. "Olimpija" abus vārtus guva puslaiku kompensācijas laikā - pirms pārtraukuma to paveica uzbrucējs Endri Čekiči, bet mača otrajā kompensācijas minūtē Slovēnijas komandu nākamajā kārtā ieveda Stefana Saviča vārtu guvums.

Jau vēstīts, ka kārtas pirmajās spēlēs FK "Ventspils" mājās Albānijas klubu uzveica ar 3:0, FK "Liepāja" savā laukumā ar Minskas "Dinamo" cīnījās neizšķirti 1:1, bet RFS futbolisti viesos Slovēnijā ar 3:2 pārspēja Ļubļanas "Olimpija".

Lai iekļūtu Eiropas līgas grupu turnīrā, jāpārvar četras kvalifikācijas kārtas. Eiropas līgā Eirokausu sezonu turpinās arī "Riga" FC, kas nepārvarēja pirmo kvalifikācijas kārtu Čempionu līgā. "Riga" FC nākamais pretinieks būs Polijas klubs Glivices "Piast". Pirmās spēles kvalifikācijas otrajā kārtā būs jau nākamnedēļ.