Latvijas hokeja virslīga. HK "Olimp Venta 2002" 4:3 "Mogo/LSPA"

Latvijas kauss futbolā. Pusfināls. FK "Liepāja" - "Valmiera FC"

Latvijas kauss futbolā. Pusfināls. FK "Ventspils" - "RFS"

«Ventspils» un «Liepāja» iekļūst Latvijas kausa finālā, RFS futbolisti šķiras no trofejas

FK "Ventspils" futbolisti trešdien mājās ar 1:0 uzvarēja trofejas līdzšinējos īpašniekus RFS un pirmie nodrošināja dalību Latvijas kausa finālā, liecina organizatoru informācija. Latvijas kausa ieguvēju noteikšana finālā pirmoreiz kopš 2013.gada būs Kurzemes iekšējā lieta, jo otrā pusfinālā FK "Liepāja" laukuma saimnieku lomā vēlāk ar 2:0 pieveica "Valmiera" FC futbolistus.

(papildināts ar FK "Liepāja" iekļūšanu finālā)
Turnīra fināls paredzēts 8. novembrī Ventspilī.

Ventspilnieki pusfinālā vadībā izvirzījās pirmā puslaika kompensācijas laikā, kad Lukass Vilela izrāvienu noslēdza ar precīzu sitienu no soda laukuma robežas. Visi RFS centieni otrajā puslaikā panākt izlīdzinājumu bija velti, turklāt mājinieku vārtos droši darbojās Konstantins Mahnovskis.

FK "Ventspils" līdz šim pēdējoreiz Latvijas kausu izcīnīja 2017.gadā, bet gadu vēlāk zaudēja finālā, piekāpjoties "Riga" FC. Arī FK "Liepāja" 2017.gadā kļuva par Latvijas kausa ieguvēju, jo togad mainījās turnīra izspēles sistēma un pa vienam finālam notika gan pavasarī, gan rudenī.

Atskats uz FK "Liepāja" - "Valmiera" FC spēli

Valmieras komanda cīņā par vietu finālā jau 14.minūtē palika mazākumā, jo Kristeru Lūsiņu noraidīja par Artūra Karašauska neatļautu turēšanu netālu no laukuma centra "Liepājas" ātrā uzbrukumā. Līdz pārtraukumam rezultāts gan nemainījās, toties mača 53.minūtē Karašausks pēc Dodo centrējuma ar galvu raidīja bumbu pa augstu trajektoriju vārtu tālajā stūrī. Vēl vienu Karašauska sitienu viesu vārtsargs Rūdolfs Soloha 68.minūtē gan atsita, taču bumba atlēca pie Eduarda Tīdenberga, kurš nekavējās divkāršot laukuma saimnieku pārsvaru.

RFS vietu pusfinālā nodrošināja ar uzvaru iepriekšējā kārtā pār virslīgas līderiem "Riga" FC un tika uzskatīti par galvenajiem favorītiem turnīrā atlikušo četru komandu konkurencē.

Kopš 1936. gada Latvijas kausa izcīņā prestižā trofeja pabijusi 38 klubu īpašumā. Kopš valsts neatkarības atgūšanas kausu virs galvas cēlušas 12 dažādas vienības. Pašreizējā trofejas glabātāja RFS pērn kausu izcīnīja pirmoreiz.

Latvijas kausa izcīņas uzvarētāji garantē arī tiesības starptautiskā līmenī piedalīties Eiropas līgas kvalifikācijā.